RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven MakroMetro
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Metro België komt in handen van Sligro (en Van Zon)

icon
Food7 december, 2022

De Nederlandse groothandelaar Sligro mag de Belgische tak van Metro overnemen. Dat heeft de ondernemingsrechtbank in Antwerpen vandaag, zoals verwacht, beslist. De Limburgse speler Van Zon koopt de vestiging in Evergem. Maar wat met Makro?

47 miljoen euro

De kogel is door de kerk: de combinatie Sligro en Van Zon is goedgekeurd als overnemers van Metro in België. Zo oordeelde de ondernemingsrechtbank van Antwerpen vandaag, aldus interne bronnen. Een officiële mededeling vanwege de gerechtsmandatarissen en de directie volgt wellicht in de loop van de dag.

Afgelopen vrijdag kwamen de kandidaat-overnemers en de vakbonden al samen voor de rechter om hun visies voor de toekomst van Makro Cash & Carry Belgium toe te lichten. De rechtbank stelde toen dat Sligro het beste bod had uitgebracht. In combinatie met Van Zon, dat de vestiging in Evergem wou overnemen, bood het volgens de gedelegeerde rechter de beste kansen. De rechtbank heeft het advies van vrijdag nu ook gevolgd, zoals te verwachten viel.

Negen vestigingen

Sligro betaalt 47 miljoen euro voor de groothandelsconcurrent, meldt het bedrijf nu, en zegt 506 medewerkers “een duurzame toekomst te bieden”. Van het hoofdkantoor en de regiostructuur neemt Sligro “een honderdtal medewerkers” over. Het Nederlandse bedrijf neemt uiteindelijk negen van de elf winkels over: van de vestiging in Antwerpen-Noord neemt de groothandelaar alleen de medewerkers mee, terwijl de vestiging in Evergem (Oost-Vlaanderen) naar Van Zon gaat. Voor de winkel in Antwerpen-Noord is het dus einde verhaal.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De concurrentie-autoriteit gaf eerder aan de overname toe te laten, al moet het mededingingsonderzoek wel nog formeel worden afgerond. De waakhond heeft gedurende het traject van de gerechtelijke reorganisatie “al veel tijd en energie gestoken in het onderzoeken van de marktconsequenties”, zegt Sligro daar zelf over. Daarom heeft de autoriteit al “een ‘onvoorwaardelijke beslissing tot ontheffing’ verleend, waardoor de transactie nu reeds kan worden uitgevoerd”.

Over Makro is daarentegen nog geen nieuws. Aangezien er uiteindelijk geen geldige biedingen waren op die dochterketen, doet de rechtbank over dit dossier geen uitspraak. Het is aan de huidige eigenaars om te beslissen hoe het na nieuwjaar verdergaat. Ofwel zal de keten in januari het faillissement aanvragen, ofwel regelt eigenaar Bronze Properties zelf de stopzetting.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food10 september, 2026
    Carrefour en Trendy Foods lanceren Shopeez, nieuw concept voor onafhankelijke buurtwinkels

    Carrefour België en conveniencegroothandel Trendy Foods slaan de handen in elkaar voor de lancering van Shopeez, een nieuwe winkelformule voor onafhankelijke buurtwinkels, naar het Franse voorbeeld Proxi. De eerste tien winkels zijn intussen al geopend.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Carrefour België test slimme winkelkar van Instacart

    Carrefour België gaat die de door AI aangestuurde Caper-winkelwagentjes van het Amerikaanse Instacart testen. De slimme karretjes beloven het gemak van online winkelen naar de fysieke supermarkt te brengen.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Spar-veteraan Pim Dirckx wordt nieuwe CEO van Scapino

    Scapino haalt Pim Dirckx binnen als nieuwe CEO. De voormalige operationeel directeur van Spar Nederland neemt vanaf 14 september de dagelijkse leiding over de Nederlandse schoenen- en kledingketen. Amper twee weken na het onverwachte vertrek van Adem Doymaz is zo al een opvolger gevonden.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode11 augustus, 2026
    Nederlandse modeketen Norah maakt comeback in Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail