RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Carrefour ontwikkelt snackformule Bon’App

icon
Food30 juni, 2017

In Frankrijk test Carrefour een nieuw gemaksconcept dat mikt op onmiddellijke consumptie. Bon’App, genoemd naar het snack-huismerk van de retailer, verkoopt producten om onderweg of ter plaatse te verbruiken.

Impuls

Er lijkt geen einde te komen aan de innovatiedrang bij Carrefour, dat in heel Europa nieuwe winkelconcepten uittest. Wat Bon’App onderscheidt is de focus op onmiddellijke consumptie: pure impuls, met andere woorden. Dat maakt het concept wezenlijk verschillend van – en complementair aan – andere proximiteitsconcepten. 

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Het assortiment van Carrefour Bon’App telt zo’n 600 referenties. Klanten vinden er kant-en-klare producten voor elk moment van de dag, van het ontbijt tot het avondmaal. Er zijn warme en gekoelde dranken, warme snacks, salades, broodjes, voorgesneden groenten en fruit, gebak, snoepgoed… De sinaasappelpers en de obligate koffieautomaat ontbreken uiteraard niet. Aan een toog en enkele tafeltjes buiten kunnen bezoekers ook ter plaatse consumeren. Er is een ontbijtformule vanaf 3 euro en een lunch vanaf 6,5 euro. 

 

Kleine oppervlakte

Carrefour testte al Bon’App shop-in-shop concepten in verschillende hypermarkten. De eerste twee standalone vestigingen openden in 2015 in Parijs, in de Marais en in het RER-station Auber. Nummer drie – een franchisewinkel – volgde op 18 mei van dit jaar in het Noord-Franse Arras en nummer vier opende op 14 juni in het zuidelijke Montpellier.  

 

Bon’App kiest steeds voor centrumlocaties met veel passage. Het zijn erg kleine winkels bovendien: 50 tot 60 m². In het strakke, moderne interieur met nadrukkelijke signalisatie vinden klanten snel wat ze zoeken. De openingsuren zijn ruim: in Arras van maandag tot zaterdag van 7u tot 21u en op zondag van 11u30 tot 21u.  

 

Met Bon’App lijkt Carrefour een antwoord te formuleren op Monop’daily, de stadsformule van Monoprix die eveneens snelle snacks en maaltijden aanbiedt voor consumptie ter plaatse of onderweg – en die ondertussen al meer dan dertig verkooppunten heeft. 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Albert Heijn weer online, Amerikaanse websites Ahold Delhaize nog niet

    De app en de website van Albert Heijn zijn weer live, de e-commerce zal vrijdag hervatten. Bij Delhaize is de e-commerce volledig operationeel. De Amerikaanse websites van Ahold Delhaize echter liggen nog steeds plat door het cyberincident.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Chocolademaker Lindt grijpt in aan de top na twee winstwaarschuwingen

    Chocoladeproducent Lindt & Sprüngli vervangt topman Adalbert Lechner nadat het bedrijf zijn groeiverwachtingen dit jaar al twee keer moest verlagen. Voormalig CEO Dieter Weisskopf neemt tijdelijk opnieuw het roer over en krijgt de opdracht om de winstgevendheid en groei te herstellen.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Zespri lanceert rode kiwi: België krijgt Europese primeur

    Na groen en geel is er nu ook een rode kwiwi. Zespri kiest België als eerste Europese markt voor zijn nieuwe soort. De primeur is voorlopig wel van korte duur: door de beperkte oogst zal het fruit maar enkele weken verkrijgbaar zijn.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail