RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Galler
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Chocoladebedrijf Dolfin redt sectorgenoot Galler van het faillissement

icon
Food24 april, 2026

De noodlijdende Belgische chocolatier Galler wordt overgenomen door zijn Nijvelse collega Dolfin en een consortium van Waalse investeerders. Daarbij gaan wel 70 van de 170 banen verloren.

Opnieuw in Belgische handen

Galler was in zware financiële problemen gekomen door een reeks tegenslagen, waaronder de Covid-crisis en de overstroming van zijn fabriek in 2021. Het bedrijf, sinds 2018 deels in handen van Al-Afia, het investeringsfonds van de koninklijke familie van Qatar, en van publieke investeerders, noteerde in 2024 een nettoverlies van 1,7 miljoen euro op een omzet van 32 miljoen euro.

In februari kreeg Galler bescherming tegen zijn schuldeisers. De zoektocht van interim-CEO Sébastien Desclée naar nieuwe financiering leek moeizaam te verlopen, maar nu komt de chocoladeproducent opnieuw helemaal in Belgische handen. Chocoladebedrijf Dolfin uit Nijvel neemt het bedrijf over, samen met de Waalse overheidsinvesteerder Wallonie Entreprendre (WE), een groep private investeerders en CEO Desclée. Dat meldt zakenkrant L’Echo.

Galler zal zich focussen op de productie van chocolade voor het supermarktkanaal, terwijl Dolfin in speciaalzaken actief blijft. Zo kunnen beide merken naast elkaar opereren. Met de overname gaat wel een herstructurering gepaard die 70 van de 170 jobs zal kosten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food4 november, 2026
    Peter Isaac verlaat Jumbo België nu helemaal

    Na ruim acht jaar heeft voormalig CEO Peter Isaac zijn betrokkenheid bij Jumbo België volledig afgerond. Hij was na de overdracht aan Anrico Maat nog een tijd actief als strategisch adviseur voor de retailer, maar ook dat hoofdstuk loopt nu af.

  • icon
    Food4 november, 2026
    “Cyberaanval op koelinstallaties 95% zeker Russische sabotage”

    Volgens cyberexperts is het zo goed als zeker dat de hackers die zondagnacht de koelinstallaties van tientallen Europese supermarkten aanvielen, gesteund werden door het Kremlin. De Europese Commissie heeft dinsdag twee crisisvergaderingen gehouden.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Omzet smelt bij Barry Callebaut, maar ook schuldenberg zakt

    De chocolademarkt blijft grillig, maar Barry Callebaut krijgt weer ademruimte. De omzet van de chocoladeproducent kelderde met 15%, maar de verkoopvolumes herstellen en de schuldenberg daalt.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail