RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Colruyt
  • Onderwerpen E-commerce
  • Geografie AntwerpenBrussel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Colruyt start thuislevering in Antwerpen en Brussel

icon
Food7 juni, 2022

Supermarktketen Colruyt ziet groeipotentieel in de grootsteden, in e-commerce mét thuislevering en in de uitbouw van enkele belangrijke productcategorieën. Die thuisbezorging zal starten in Antwerpen en Brussel.

Gat dichtrijden

De Colruyt-groep ziet nog ruimte om verder te investeren in winkels in België, Luxemburg en Frankrijk. Er is vooral nog potentieel om te groeien in grootsteden als Antwerpen, Brussel, Gent en Luik, ziet de retailer. “Historisch hebben we daar een wat kleiner marktaandeel, en dat gat willen we nu versneld dichtrijden”, zegt Jo Willemyns, die verantwoordelijk is voor de foodformules van de groep, tijdens een strategische update.

“Dat gaan we niet doen met franchiseformules, zoals sommige concurrenten. Wel met geïntegreerde winkels van bestaande én nieuwe formules, zoals Okay Direct.” Die onbemande, automatische winkel opende Colruyt recent in Gent.

Ook e-commerce is uiteraard een groeipool voor Colruyt. “Met digitale diensten willen we onze share of wallet bij onze klanten verhogen, en dan vooral met e-commerce. We zijn marktleider met Collect&Go.” Na de groeispurt tijdens de pandemie is die activiteit niet stilgevallen, benadrukt hij. In de winkels zet Colruyt nu bestellingen klaar van 5 tot 23u. Daarnaast opende de groep een e-distributiecentrum in Londerzeel.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Zelf bezorgen

Afhalen kan dan wel een goed model zijn in rurale gebieden en kleinere steden, maar dat is niet het geval in de grootsteden. Daarom gaat Colruyt nu toch versterkt inzetten op bezorgen, te beginnen in Brussel en Antwerpen. De thuisleveringen zouden binnenkort al starten, met eigen chauffeurs vanuit Londerzeel. Eerst in de steden, waar voldoende bevolkingsdichtheid en koopkracht is. Daarna zal het project verder uitgerold worden.

“In vijf regio’s werken we ook met een peer-to-peernetwerk waarbij klanten voor elkaar de boodschappen afhalen en bezorgen, tegen een vaste vergoeding. Dat is volgens ons een duurzame manier op aan thuislevering te doen. We gaan full force ahead voor e-commerce.”

Vier groeicategorieën

Ook wil Colruyt Group in zijn voedingswinkels enkele belangrijke productcategorieën met potentieel verder ontwikkelen. “Bloemen, bijvoorbeeld. Daar kan je goeie zaken mee doen. We zijn er mee gestart in enkele Colruytwinkels.” Ook parafarmacie wil Colruyt beter uitbouwen, met de expertise van Newpharma. Het aanbod vitamines, sportvoeding en meer zal worden uitgebreid.

Een derde groeicategorie worden de foodboxen, in samenwerking met Smartmat. “We zijn nummer twee, na HelloFresh. De penetratie is sterk gestegen.” Vierde en laatste categorie met hoge prioriteit is brood. “We gaan meer warm afbakken in Okay, mogelijk ook bij Colruyt.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail