RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Colruyt GroupCoMarkt/CoMarchéMatchSmatch
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

CoMarkt verlaagt de prijzen in voormalige Match- en Smatch-winkels met 10%

icon
Food21 maart, 2024

Colruyt Group is volop bezig met de ombouw van 38 overgenomen winkels van de groep Louis Delhaize naar het tijdelijke enseigne CoMarkt. Voor klanten en medewerkers verandert er zo weinig mogelijk, maar de prijzen dalen wel fors.

Zachte overgang

Tegen 8 april moeten 38 voormalige supermarkten van Match en Smatch zijn omgebouwd naar het tijdelijke uithangbord CoMarkt of CoMarché, in afwachting van een definitieve beslissing over hun toekomst. De winkels worden op termijn mogelijk Colruyt Laagste Prijzen, Okay of Bio-Planet. Intussen wil Colruyt een zachte overgang garanderen voor de klanten en de medewerkers.

Van grote verbouwingen is nog geen sprake: de huismerken van de groep Louis Delhaize verdwijnen weliswaar uit de rekken om te worden vervangen door Boni en Everyday Selection, maar de samenstelling van het assortiment blijft in de grote lijnen ongewijzigd, met dezelfde nationale merken. De medewerkers blijven aan boord en de openingsuren blijven behouden – ook de zondagsopeningen.

Competitieve prijzen

Wat de klanten wél zullen merken, is een significante daling van de prijzen, ook al garandeert CoMarkt niet de allerlaagste prijzen: “Match/Smatch had over het algemeen het imago vrij duur te zijn. We willen de prijzen met ongeveer 10% verlagen”, zegt woordvoerder Hanne Poppe van Colruyt aan La Libre. “De prijsstrategie van CoMarché is het aanbieden van competitieve prijzen in de regio.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Op promotioneel vlak volgt CoMarkt eerder de aanpak van Okay: de compacte folder bevat gelijkaardige promoties als die van de buurtwinkelketen, met net iets hogere prijzen. Klanten kunnen ook in deze tijdelijke winkelformule gebruik maken van de Xtra-getrouwheidskaart van Colruyt Group.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food7 september, 2026
    Aldi Süd neemt belang in Filipijnse discounter

    Aldi Süd neemt een minderheidsbelang in de Filipijnse supermarktketen Dali. De discounter zet hiermee een nieuwe stap in Azië, waar het bedrijf tot nu toe enkel in China actief was.

  • icon
    Food7 september, 2026
    Nederlandse supermarkten lijden onder grenswinkelen

    Prijsverschillen duwen Nederlandse consumenten steeds vaker de grens over, vooral voor brandstof, verzorgingsproducten en dagelijkse boodschappen. Zelfs retailers die niet pal aan de grens liggen, voelen meer en meer impact.

  • icon
    Food7 september, 2026
    Delhaize bouwt nieuw versmagazijn en wil logistiek werk hervormen

    Delhaize trekt 120 miljoen euro uit om zijn logistieke capaciteit in België uit te breiden. De supermarktketen bouwt onder meer een nieuw distributiecentrum voor verse producten in Zellik. De investering levert naar verwachting 130 nieuwe vaste banen op.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail