RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Conflict tussen Douwe Egberts en Colruyt zorgt voor lege rekken

icon
Food24 januari, 2020

In een heleboel filialen van Colruyt en OKay is dezer dagen geen koffie meer te krijgen van Douwe Egberts. Aanleiding zijn de aanslepende prijsonderhandelingen tussen beide partijen. Om zijn laagsteprijsgarantie te kunnen blijven waarmaken, probeert de retailer uit Halle het onderste uit de kan te halen.

 

“Binnenskamers oplossen”

“Elk jaar onderhandelt de Colruyt Group met de verschillende leveranciers”, zegt Hanne Poppe van Colruyt in GVA. Meestal leidt dit ook snel tot een overeenkomst, maar soms duurt het wat langer en kan het resulteren in lege schappen in de winkels. “Uiteraard begrijpen we dat deze situatie vervelend is voor klanten die hierdoor hun vertrouwde product niet meer terugvinden in onze rekken.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Details over de onderhandelingen zijn niet bekend. Zowel Colruyt als Douwe Egberts willen het onderhandelingsproces op een constructieve manier voeren. “Ze hebben er allebei belang bij om dit binnenskamers op te lossen”, zegt retailexpert Gino Van Ossel. “En nadien ook stil te houden wie uiteindelijk heeft toegegeven. Anders zouden ze andere merken of winkelketens op ideeën kunnen brengen.”

 

Geen winnaars

Volgens Van Ossel is het voor beide partijen wel belangrijk dat het geschil zo snel mogelijk opgelost wordt, want anders dreigen ze allebei te verliezen. “Mensen die trouw zijn aan een merk gaan naar een andere winkel en dus verliest Colruyt omzet. En vaste klanten die toch naar Colruyt gaan en absoluut koffie nodig hebben, nemen een ander merk dat hen misschien evengoed bevalt zodat ze het nadien misschien blijven kopen.”

 

In een recent verleden lag Colruyt ook al overhoop met PepsiCo, Mars en Nestlé. Het conflict met Mars sleepte vorig jaar twee maanden aan. Een jaar eerder waren tientallen Nestlé-producten lange tijd niet verkrijgbaar in de filalen van Colruyt.

 

Conflicten als deze zijn zeker geen uitzondering. Maar vaak komen ze niet naar buiten, weet Van Ossel. Begin deze maand voorspelde Christian Verschueren, directeur-generaal van EuroCommerce, wel dat de spanningen tussen retailers en leveranciers wellicht zouden toenemen. De bikkelharde concurrentie en krimpende marges zorgen voor meer druk zowel bij de retailers als bij de leveranciers, stelde hij toen in een interview met RetailDetail.

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail