RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Delhaize zet in op navulstations en bulk in strijd tegen plastic

icon
Food10 februari, 2021

In twee winkels test Delhaize navulstations voor ecologische schoonmaakproducten van Ecover. Als de resultaten positief zijn, wordt het systeem naar meer supermarkten uitgebreid. Bulk is voor de retailer een speerpunt in de strijd tegen plastic.

 

67% meer verkocht

In de AD Delhaize van Lochristi test Delhaize een navulstation voor wasmiddel, wasverzachter en afwasmiddel van Ecover. Klanten kunnen er hun plastic voetafdruk verkleinen door bestaande Ecover-flessen te hergebruiken en opnieuw te vullen in de winkel. Ze krijgen daarvoor een korting van zowat 10 procent op de aanbevolen verkoopprijs.
 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In augustus vorig jaar testte Delhaize zo’n navulinstallatie al in de supermarkt in Kessel-Lo. Uit een enquête eind 2020 bleek dat de shoppers positief staan tegenover het initiatief: ze beschouwen het systeem als duurzaam en handig in gebruik, het kost geen extra tijd, en ook de beloning in de vorm van een prijskorting wordt gunstig onthaald. Dankzij het zogenaamde ‘Refillution’ concept werden er in Delhaize Kessel-Lo 67 % meer Ecover-producten verkocht over zes weken in vergelijking met dezelfde periode voordien. Als ook de test in Lochristi positief uitvalt, zal Delhaize de navulstations in meer winkels installeren.

 

Wegwerpcultuur

Voor Ecover zijn de navulstations een stap in de strijd tegen plastic afval. De vloeibare wasmiddelen van de fabrikant worden nu verpakt in plastic flessen die 100% gerecycleerd en 100% recycleerbaar zijn, maar de ambitie is nu om zoveel mogelijk verpakkingen te recupereren en te hergebruiken in plaats van ze weg te gooien.
 

“Als fabrikant zijn wij van mening dat we plastic niet mogen vergeten: hoe we het maken, gebruiken, hergebruiken en recycleren. Bij Ecover willen we het idee van een unieke verpakking en onze wegwerpcultuur introduceren. Deze samenwerking met Delhaize is een belangrijke stap om Refillution te lanceren en ons doel te bereiken om navullingen toegankelijker te maken voor iedereen”, zegt Tom Domen, manager langetermijninnovatie bij Ecover.

 

Meer bulkproducten

Het uiteindelijke doel is om tot 9000 kilo plastic per jaar te besparen, zodra alle Ecover-gebruikers bij Delhaize het navulsysteem in gebruik hebben genomen. Het Ecover-concept is geen one-shot, benadrukt de supermarktketen. Meer en meer kiest Delhaize voor bulkproducten waar mogelijk: de retailer biedt al veel fruit en groenten aan in bulk en heeft ook een ruim assortiment van zaden, noten en granen in bulk.
 

Die inspanningen kaderen in het duurzaamheidsplan ‘The Lion’s Footprint’, waarmee het bedrijf zijn ecologische voetafdruk wil verkleinen. Dat plan bestaat uit drie grote delen: een ambitieuze doelstelling om plasticneutraliteit te bereiken, (voedsel)verspilling tegen te gaan en CO2-neutraal te zijn tegen eind 2021.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail