RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Bel
  • Onderwerpen Managementwissel
  • Geografie Europa
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Directiewissel bij Bel Benelux en Noord-Europa

icon
Food19 mei, 2025
Sven Lamote & Jean-David Thumelaire

Zowel in de Benelux als in Noord-Europa krijgt zuivelgroep Bel een nieuwe – en Belgische – directie. Het bedrijf wil zich nog sterker profileren als belangrijke speler in evenwichtige en duurzame snacks.

Voedseltransitie

Bel kondigt de benoeming aan van Sven Lamote als directeur van de cluster Noord-Europa (Benelux, het Verenigd Koninkrijk en de Scandinavische landen). Hij werkt sinds 2020 bij Bel en was daarvoor CEO van Alpro. Zijn opdracht wordt om Bel verder uit te bouwen als de referentie in evenwichtige snacks, waarbij het productportfolio wordt uitgebreid met fruit-, groente- en kaassnacks.

In de Benelux volgt Jean-David Thumelaire als directeur Mohamed Zariouhi op, die na vier jaar het bedrijf verlaat. Thumelaire heeft meer dan veertien jaar ervaring bij AB InBev en zal zich toeleggen op het vernieuwen van toonaangevende merken zoals Maredsous, het uitbreiden van het plantaardige aanbod en het ondersteunen van de transitie naar duurzamere voeding

Bel, het bedrijf achter bekende zuivelmerken als Babybel, Boursin, Kiri, La Vache Qui Rit en Maredsous, wil een leidende rol spelen in de transitie naar een duurzamer voedselsysteem. Het bedrijf breidt het traditionele zuivelaanbod uit met plantaardige alternatieven, zoals recent nog met de lancering van een plantaardige Boursin.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)

    De overstap naar Albert Heijn was een serieuze eyeopener voor marketingdirecteur Els Lagrou. Intussen is ze verliefd op de sector én op het merk, dat als uitdager met creatieve campagnes zijn plek verovert in Vlaanderen.

  • icon
    Food8 september, 2026
    Clarebout wil aardappelfabriek in Moeskroen sluiten

    Clarebout Potatoes wil de productie op zijn site Moeskroen 1 volledig stopzetten. De producent van diepgevroren aardappelproducten wijst op overcapaciteit, oplopende kosten en toenemende concurrentie. Tot 392 banen zijn bedreigd.

  • icon
    Food8 september, 2026
    Mondelez vervangt plastic door papier in koekjesverpakkingen

    Mondelēz International vervangt de plastic schaaltjes in koekjesverpakkingen door 100% FSC-gecertificeerde papieren schaaltjes. Zo bespaart de fabrikant jaarlijks meer dan 2.200 ton nieuw plastic, een vermindering met ongeveer 80% vergeleken met de eerdere plastic verpakkingen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail