RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Ben & Jerry'sMagnum Ice Cream Company
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Einde dreigt voor Ben & Jerry’s Foundation

icon
Food15 juli, 2026

De Ben & Jerry’s Foundation ziet zich genoodzaakt haar activiteiten stop te zetten, aangezien Magnum de financiering heeft stopgezet en de organisatie uit hun kantoren heeft gezet. De stichting hoopt op een gunstige uitspraak in een rechtszaak tegen de beursgenoteerde ijsgigant.

Aanslepend conflict

In april vorig jaar besloot The Magnum Ice Cream Company de financiering stop te zetten van de liefdadigheidsinstelling van ijsjesmerk Ben & Jerry’s, nadat een audit misstanden bij de organisatie aan het licht zou hebben gebracht. De stichting diende haar kantoren te verlaten tegen 15 juli van dit jaar.

In de praktijk betekent dit dat de Ben & Jerry’s Foundation haar werking eind dit jaar zal moeten stopzetten bij gebrek aan middelen, zegt de stichting in een persbericht. Weliswaar heeft de stichting nog een rechtszaak lopen tegen The Magnum Ice Cream Company. Een gunstige uitspraak zou de beslissingen van Magnum nog kunnen terugdraaien.

Het is de zoveelste aflevering in het aanslepende conflict tussen het activistische ijsjesmerk en zijn beursgenoteerde eigenaar. Medeoprichter Ben Cohen is de afgelopen jaren vergeefs blijven pleiten voor een “bevrijding” van zijn merk omdat Magnum de oorspronkelijke sociale missie van het bedrijf heeft losgelaten. “Dat Magnum Corporation nu de Ben & Jerry’s Foundation opheft, is een ernstig verraad aan alles waarvoor deze stichting ooit is opgericht. En ik zal er alles aan doen om me tegen dit machtsmisbruik te verzetten en Magnum te helpen het licht te zien”, zegt hij.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De Ben & Jerry’s Foundation werd in 1985 opgericht toen Ben & Jerry’s naar de beurs ging. Het bedrijf zegde toen toe om jaarlijks 7,5% van de winst vóór belastingen aan filantropische doelen te schenken.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 oktober, 2026
    BelChicken wil de wereld veroveren: “Waarom zou een Belgische keten niet kunnen slagen in Amerika?”

    In zeven jaar tijd is BelChicken uitgegroeid tot een internationale fastcasualketen op meerdere continenten. Het Belgische kipconcept heeft nu onder meer Spanje en West-Afrika in het vizier. De sleutel tot het succes? Niet standaardiseren, maar voortdurend aanpassen, zegt CEO Fevzi Yildirim. “Wie niet flexibel genoeg is, zal vroeg of laat...

  • icon
    Food22 oktober, 2026
    Nestlé verkocht deze zomer meer dan verwacht

    Nestlé heeft in het derde kwartaal beter gepresteerd dan verwacht. De Zwitserse voedingsreus profiteert van een sterk herstel van de verkoopvolumes, vooral in opkomende markten. Dierenvoeding en snacks trekken de groei, terwijl de gevolgen van de grootschalige terugroepactie van babyvoeding geleidelijk afnemen.

  • icon
    Food22 oktober, 2026
    Albert Heijn: bezorgdienst pas volgende week weer op volle toeren

    Albert Heijn herstelt geleidelijk na het cybersecurity-incident van 11 oktober. In Nederland kunnen de eerste klanten opnieuw online boodschappen bestellen, terwijl in België de thuisbezorging maandag hervat. Verschillende digitale spaar- en kortingsacties blijven echter buiten werking. De supermarktketen voorziet compensaties voor getroffen klanten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail