RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags sterkedrank
  • Onderwerpen RechtszaakWetgeving
  • Geografie Europa
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Geen gin zonder alcohol, beslist Europees Hof

icon
Food14 november, 2025

Als het alcoholvrij is, mag het in de EU niet als “gin” in de markt worden gezet. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie, naar aanleiding van een zaak rond de ‘Virgin Gin Alkoholfrei’ van een producent uit Duitsland.

Alcohol aan de basis

Rechters in Luxemburg gaven aan dat Europese regels een duidelijke grens trekken: benamingen als “alcoholvrije gin” zijn verboden, omdat gin per definitie alcohol bevat. Een drank zonder alcohol mag dus niet worden gepresenteerd of geëtiketteerd als gin.

De zaak werd aangespannen door Verband Sozialer Wettbewerb, een Duitse vereniging die oneerlijke concurrentie bestrijdt, over een alcoholvrij drankje met de naam ‘Virgin Gin Alkoholfrei’ dat PB Vi Goods verkocht. De vereniging voerde aan dat ‘alcoholvrije gin’ in strijd is met EU-recht, omdat gin ontstaat door ethylalcohol te aromatiseren met jeneverbessen.

Het Hof benadrukte wel dat alleen de benaming verboden is, niet het product zelf. Onder een andere benaming mogen de alcoholvrije dranken op de markt blijven. Volgens het Hof is de maatregel evenredig: het verbod beschermt consumenten tegen verwarring over de samenstelling en beschermt ginproducenten die aan de EU-vereisten voldoen tegen oneerlijke concurrentie.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food4 september, 2026
    Voedingsketen is “onvoldoende voorbereid” op uitzonderlijke El Niño

    De huidige El Niño kan uitgroeien tot de sterkste in decennia. De Wereld Meteorologische Organisatie waarschuwt voor grote gevolgen voor neerslag, hitte en overstromingen. Voor de voedingsindustrie dreigen mislukte oogsten, maar ook duurdere grondstoffen, logistieke verstoringen en nieuwe druk op al (te) kwetsbare toeleveringsketens.

  • icon
    Food4 september, 2026
    Delhaize brengt herbruikbare plooikrat naar de winkel

    Delhaize verkoopt voortaan een herbruikbare plooikrat aan de kassa. De supermarktketen trekt zo het hergebruiksmodel dat ze al voor online bestellingen toepast door naar de fysieke winkels.

  • icon
    Food4 september, 2026
    Lidl heeft nu 13.000 filialen wereldwijd

    Met de opening afgelopen donderdag van een 1200 m² grote supermarkt in Raunheim, niet ver van Frankfurt in de Duitse deelstaat Hessen, bereikte Lidl de kaap van 13.000 actieve filialen wereldwijd.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Mode7 augustus, 2026
    H&M plant ontslagronde in VK
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail