RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

“Ferrero dicht bij overname Amerikaanse chocoladetak Nestlé”

icon
Food11 januari, 2018

Er is een deal in de maak tussen het Italiaanse Ferrero en het Zwitserse Nestlé over de Amerikaanse chocoladeactiviteiten van die laatste. De producent van o.a. Nutella en Tictac zou 2,8 miljard dollar betalen voor merken als Butterfinger en Baby Ruth.

 

Dalende vraag naar suikerhoudende producten

Nestlé, onder meer bekend van KitKat, had in juni vorig jaar al laten weten dat het “opties bekeek” voor zijn Amerikaanse chocoladetak. In december liet topman Mark Schneider verstaan een verkoop van de afdeling te verwachten in het eerste kwartaal van 2018. Nestlé wil de komende jaren meer gaan focussen op koffie (Nescafé, Nespresso) en dierenvoeding, nu de vraag naar suikerhoudende voeding wereldwijd terugloopt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Volgens financieel persbureau Bloomberg zou Ferrero de nieuwe eigenaar worden. De Italianen zouden omgerekend 2,34 miljard euro op tafel leggen voor de Amerikaanse chocoladeactiviteiten, die in 2016 nog een omzet van 900 miljoen Zwitserse frank (zowat 830 miljoen euro) realiseerden.

 

Eind 2017 verraste Ferrero al met het nieuws dat de groep het Amerikaanse Ferrara Candy overnam, de maker van Brach’s, Trolli en Lemonhead. Door die overname steeg het marktaandeel van de Italianen tot 4,8%.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food20 oktober, 2026
    Ahold Delhaize wel degelijk getroffen door hack: retailer dient klacht in

    Het IT-incident dat Ahold Delhaize trof, was dan toch een cyberaanval, zo blijkt uit het feit dat de retailer maandag een klacht heeft ingediend bij de Nederlandse politie. Het bedrijf maakt intussen vooruitgang met het weer operationeel krijgen van alle diensten.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Albert Heijn weer online, Amerikaanse websites Ahold Delhaize nog niet

    De app en de website van Albert Heijn zijn weer live, de e-commerce zal vrijdag hervatten. Bij Delhaize is de e-commerce volledig operationeel. De Amerikaanse websites van Ahold Delhaize echter liggen nog steeds plat door het cyberincident.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Chocolademaker Lindt grijpt in aan de top na twee winstwaarschuwingen

    Chocoladeproducent Lindt & Sprüngli vervangt topman Adalbert Lechner nadat het bedrijf zijn groeiverwachtingen dit jaar al twee keer moest verlagen. Voormalig CEO Dieter Weisskopf neemt tijdelijk opnieuw het roer over en krijgt de opdracht om de winstgevendheid en groei te herstellen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail