BELANGRIJK: RetailDetail heeft z’n website geüpgraded. Om opnieuw toegang te krijgen tot uw account en te genieten van onze plus-artikels, kies de knop ‘inloggen’, vul uw e-mailadres in en kies een nieuw wachtwoord.
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • Europe - EN
  • Over ons
  • Contact
  • Lid worden
  • Inloggen user
  • News
  • Events
  • Hunt
  • RetailHub
  • Food
  • Mode
  • Wonen
  • Elektro
  • Schoonheid/verzorging
  • Doe-Het-Zelf/Tuin
  • Vrije tijd
  • Algemeen
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • Europe - EN
  • Over ons
  • Contact
  • Inloggen user
  • News
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
  • Hunt
  • RetailHub
user
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

FrieslandCampina neemt Chinese joint venture over

iconFood15 februari, 2018

FrieslandCampina heeft alle aandelen van het Chinese Friesland Huishan Dairy overgenomen. Die joint venture had het Nederlandse zuivelbedrijf in 2015 samen met China Huishan Dairy opgezet, maar wordt het nu een volledige dochteronderneming.

 

Boekhoudschandaal Huishan Dairy

Het Nederlandse zuivelbedrijf was al langer op zoek naar een manier om Huishan Dairy te lozen, nadat de Chinezen betrokken raakten bij een groot boekhoudschandaal. Daardoor ontstond een immense schuldenlast, waarbij een faillissement nooit veraf was. Vorige zomer liet CEO Roelof Joosten al verstaan Huishan Dairy uit te kopen, maar het was toen nog even afwachten of Huishan Dairy wel zou overleven. Het exacte overnamebedrag werd niet bekendgemaakt, schrijft het FD. 

 

Friesland Huishan Dairy werd opgericht om in China kindervoeding op de markt te brengen, onder de merknaam Dutch Lady. Daarnaast produceert het ook thee- en koffiemelk. De productielocatie van FHD bevindt zich in de buurt van Shenyang in de provincie Liaoning.

Blijf op de hoogte

Ontvang onze gratis nieuwsbrieven en mis het laatste retailnieuws niet.

Abonneren
logo

FrieslandCampina heeft alle aandelen van het Chinese Friesland Huishan Dairy overgenomen. Die joint venture had het Nederlandse zuivelbedrijf in 2015 samen met China Huishan Dairy opgezet, maar wordt het nu een volledige dochteronderneming.   Boekhoudschandaal Huishan Dairy Het Nederlandse zuivelbedrijf was al langer op zoek naar een manier om Huishan Dairy te lozen, nadat de Chinezen betrokken raakten bij een groot boekhoudschandaal. Daardoor ontstond een immense schuldenlast, waarbij een faillissement nooit veraf was. Vorige zomer liet CEO Roelof Joosten al verstaan Huishan Dairy uit te kopen, maar het was toen nog even afwachten of Huishan Dairy wel zou overleven. Het exacte overnamebedrag...

Meer Food
Bekijk meer
  • iconFood25 mei, 2022
    Colruyt toont geen prijsreacties op concurrenten meer

    Colruyt verandert zijn prijsaanduidingen: op de prijsetiketten zien klanten niet langer wanneer de prijs is verlaagd in reactie op de concurrentie. Alleen eigen promo’s staan voortaan in het rood.

  • iconFood25 mei, 2022
    Carrefour ontkent geruchten over verkoop Poolse winkels

    Carrefour ontkent dat het zijn Poolse supermarkten zou hebben verkocht aan het investeringsfonds Mid Europa Partners. Poolse media hadden dat nieuws woensdagochtend gemeld. De Franse supermarktgroep tekent mooie groeicijfers op in Polen.

  • iconFood25 mei, 2022
    De eerste Vlaamse Jumbo met ‘kletskassa’ is open

    Jumbo heeft woensdagochtend z’n negentiende Belgische winkel geopend, in Balen. Het is de eerste winkel in België met een zogenaamde ‘kletskassa’, waar kassamedewerkers de tijd nemen voor een praatje bij het afrekenen.

Evenementen
  • 9
    jun
    Future of Food
  • 14
    sep
    Captains of Retail 2022
  • 22
    sep
    RetailDetail Day 2022
  • 13
    okt
    Human Resources & People Congress
  • 20
    okt
    Trade & Shopper Marketing Congress
  • 24
    nov
    RetailDetail Night 2022
Meest gelezen
  • iconFood25 mei, 2022
    Colruyt toont geen prijsreacties op concurrenten meer
  • iconMode25 mei, 2022
    Stormloop op dubbel zo dure handtassen van Chanel
  • iconAlgemeen25 mei, 2022
    Drones beleveren 4 miljoen huishoudens voor Walmart
  • iconAlgemeen25 mei, 2022
    Marks & Spencer na 6 jaar transformatie: nog 32 winkels te sluiten
Volg RetailDetail
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • linkedIn
footer-logo
RetailDetail, de leidende b2b-retailcommunity in de Benelux, houdt retailprofessionals up-to-date met online en offline publicaties, evenementen, retailhunt inspiratiereizen en het unieke co-creatieplatform retailhub, waar retailers en hun leveranciers de toekomst van het winkelen kunnen ervaren.
Postadres:
Kolveniersstraat 7 bus 26 2000 Antwerpen
Bezoekadres:
Stadsfeestzaal – Meir 78 2000 Antwerpen
Hoe bereik je ons:
Routebeschijving
© 2022 RetailDetail
algemene voorwaarden | privacy policy
+32 3 500 89 59 info@retaildetail.be