RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven FrieslandCampina
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

FrieslandCampina klimt uit het rood, maar verliest omzet

icon
Food18 februari, 2025
Shutterstock.com

Zuivelreus FrieslandCampina verwerkte in de eerste helft van 2024 minder melk. Ook de omzet zakte. Toch steeg de winst sterk, sinds het Nederlandse bedrijf reorganiseerde.

Minder melk

De netto-omzet daalde met 6,7% naar 6,4 miljard euro: een terugval die grotendeels te wijten is aan lagere melkprijzen en negatieve valuta-effecten. Zonder deze wisselkoersinvloeden zou de omzetdaling 2,9% bedragen. FrieslandCampina verwerkte 4,7 miljard kilogram melk van zijn leden-melkveehouders, een daling met 3,2%.

Er is wel een forse opsteker: het zuivelconcern noteerde een bedrijfsresultaat van 301 miljoen euro, een aanzienlijke verbetering ten opzichte van de 47 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. Het nettoresultaat verbeterde eveneens fors en steeg naar 183 miljoen euro, vergeleken met amper 8 miljoen euro in het eerste halfjaar van 2023. Over het hele jaar 2023 had FrieslandCampina zelfs 149 miljoen euro nettoverlies geleden.

Grote herstructurering

De winstgroei komt naar eigen zeggen voort uit een verbeterde volumemix, lagere voorraaddruk en strikte kostenbeheersing binnen de ‘Expedition 2030’-strategie. Begin vorig jaar sloot het bedrijf zijn Limburgse kaasfabriek en verdwenen 1.900 banen in een herstructurering. Zowat de helft van de Nederlandse jobs ging op de schop.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

FrieslandCampina wil verder zijn productieprocessen optimaliseren en zijn melkverwerkingscapaciteit uitbreiden. Eind vorig jaar kondigde de melkproducent een belangrijke fusie aan met Belgische sectorgenoot Milcobel. Het bedrijf blijft waakzaam voor economische onzekerheden en marktvolatiliteit, aldus CEO Jan Derck van Karnebeek, maar heeft vertrouwen in zijn strategische koers.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food11 september, 2026
    Nestlé verhoogt prijzen door oplopende kosten Midden-Oosten

    Nestlé verhoogt prijzen, past recepturen aan en schrapt producten waarvoor consumenten niet genoeg willen betalen. Naar eigen zeggen noodgedwongen, want volgens topman Philipp Navratil jaagt het conflict in het Midden-Oosten de kosten voor energie, transport en grondstoffen de lucht in.

  • icon
    Food11 september, 2026
    Tesco voert strijd tegen ultrabewerkt voedsel op

    De Britse supermarktketen Tesco bant meer dan honderd additieven uit zijn huismerken, op vraag van klanten die gezonder willen eten en minder ultrabewerkte voeding willen consumeren.

  • icon
    Food11 september, 2026
    De innovatiemotor draait volop bij Carrefour België

    Met een vernieuwd non-foodaanbod, gezonde snacks, artisanale maaltijden, smaken uit de wereldkeuken en verschillende “combo deals” hoopt Carrefour dit najaar de Belgische shopper te verleiden.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
  • icon
    Algemeen21 augustus, 2026
    Hoe Alibaba AI inzet om winkelplatforms nieuw leven in te blazen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail