RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Geen leegloop bij Milcobel: “Transformatieplan werpt vruchten af”

icon
Food19 augustus, 2021

Het transformatieplan voor Milcobel, de grootste zuivelcoöperatie van België, zit op schema: het bedrijf heeft de prijskloof met de concurrentie bijna dichtgereden en kan zo vermijden dat meer melkveehouders opstappen.

 

Agressieve concurrentie

Milcobel verloor recent leden aan agressieve concurrenten, zoals het Nederlandse A-ware, dat de melkpoederfabriek van FrieslandCampina in Aalter overnam. Dat bedrijf gaat actief op zoek naar Belgische melkboeren en biedt hen 35 euro per 100 liter, een stuk meer dan heel wat andere zuivelbedrijven bieden. Operationeel directeur Robert van Ballegooijen wil naar eigen zeggen “meerdere honderden” nieuwe melkveehouders aantrekken, “want we kunnen honderden miljoenen liters melk verwerken in België”, zegt hij in De Tijd.
 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Er was onrust bij onze leden,” geeft CEO Nils van Dam van Milcobel toe. Hij wil de recente negatieve berichtgeving nuanceren. “Op een totaal van 2400 leden zijn inderdaad ongeveer 400 melkveehouders weggegaan op twee jaar tijd. Die hadden we uiteraard liever aan boord gehouden, maar een leegloop kan je het niet noemen. We hadden er in onze businessplannen rekening mee gehouden dat dit kon gebeuren. We sturen de productie bij in functie van de wat lagere melkaanvoer, vandaar bijvoorbeeld dat we in de melkpoederfabriek in Kallo tijdelijk de weekendploegen hebben geschrapt, waardoor 17 van de 200 medewerkers op tijdelijke werkloosheid werden geplaatst.”

 

Kostenbesparingsprogramma

Het nieuw businessplan van de coöperatie werpt z’n vruchten af, benadrukt de CEO: “Sinds januari hebben we al elke maand onze melkprijs kunnen verhogen. Hij is eind juli al 7,25 euro hoger, dat is een stijging met 27%. De Europese melkprijzen zijn in die periode met 8,4% gestegen, de Belgische met 19%. We doen dus significant beter dan de markt en we verkleinen de kloof met de concurrentie. Eind december was het verschil nog 3 euro, in juli was het nog slechts 56 cent en in juli hebben we als enige nogmaals de prijs verhoogd met 30 cent. We hebben de kloof dus verder gereduceerd tot 20 à 30 cent. In augustus stijgen we nog eens met 20 cent. Dat is een fantastische prestatie op zes maanden tijd.”
 

Die prijsverhogingen kan Milcobel onder meer doorvoeren dank zij een kostenbesparingsprogramma dat voorspoediger verloopt dan gepland. “We hadden aangekondigd dat we tegen 2025 recurrent 53 miljoen netto zouden besparen. Dit jaar hadden we 20 miljoen gepland, maar het is nu al 35 miljoen.” De zuivelcoöperatie stootte enkele minder winstgevende activiteiten af, om het accent te verleggen naar meer rendabele producten zoals roomijs, industriële mozzarella en kaas voor consumenten, waaronder de bekende Brugge-kazen.
 

De kern van de boodschap is dat Milcobel op koers zit om het tij te keren, benadrukt Nils van Dam: “Ik heb de ambitie om onze leden een prijs boven het gemiddelde aan te bieden. Dat is wat ons bedrijf moet doen: we willen op het podium staan, in de top drie.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail