RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Johan Van Geyte
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Duitse minister wil 'ten minste houdbaar tot‘ afschaffen

icon
Food30 maart, 2016

Heeft de notatie ’ten minste houdbaar tot‘ stilaan haar vervaldatum bereikt? De Duitse minister van landbouw en voeding Christian Schmidt pleit alvast voor de afschaffing ervan.

Consument maakt onderscheid niet

De houdbaarheid van voedingswaren wordt op twee manieren omschreven. De eerste is ’te verbruiken voor‘, wat een uiterste datum inhoudt waarop het product nog echt veilig kan worden genuttigd. De tweede is ’ten minste houdbaar tot‘ die een minimum bewaartijd aangeeft. Het verstrijken van die datum betekent echter niet dat het product niet meer geschikt is voor consumptie, maar veel consumenten maken dat onderscheid niet.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De strijd tegen voedselverspilling staat ook in Duitsland op de agenda. Jaarlijks gooit elke Duitser immers gemiddeld 81,6 kilogram voedsel weg, maar al te vaak gaat het om producten die nog bruikbaar zijn en nog in hun originele verpakking zitten. De voorbije jaren probeerde de overheid de consumenten daarvan bewust te maken met tal van tips, gaande van het aankopen van kleinere hoeveelheden tot mogelijkheden om restjes aan te wenden in andere bereidingen.

 

Bewustmakingsacties leveren onvoldoende op

Veel hebben de bewustmakingsacties echter nog niet opgeleverd. Daarom stelt minister Schmidt nu voor om de notatie ’ten minste houdbaar tot‘ op te heffen. Veel fabrikanten houden hem immers bewust korter dan nodig om te vermijden dat ze met claims worden geconfronteerd van consumenten die klachten hebben over de kleur of de consistentie van een product. Zo krijgen noedels van harde tarwe een houdbaarheidstermijn van twee à drie jaar opgekleefd, terwijl ze ook nog jaren nadien zonder probleem geconsumeerd kunnen worden.

 

Schmidt stelt daarbij voor om voor een groter aantal producten te werken met een echte vervaldatum, zoals dat ook al voor bederfbare voedingswaren het geval is en die vervaldatum dan serieus te nemen. Voorts denkt de minister aan intelligente verpakkingen, waar een kleurcode op de verpakking op basis van elektronische metingenaangeeft of een product al dan niet nog te nuttigen valt.

 

Een dergelijke aanpassing zou ook afgeleide gevolgen hebben voor de distributiesector. Nu worden producten die de ’ten minste houdbaar tot‘-datum naderen vaak al met korting verkocht.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food16 oktober, 2026
    Aldi voert de forcing over zondagsopeningen

    In een overleg met de vakbonden heeft Aldi vrijdag bevestigd dat het zo snel mogelijk alle winkels in België op zondagochtend wil openen. Maar een akkoord hierover lijkt nog veraf.

  • icon
    Food16 oktober, 2026
    Winkelrekken Delhaize en Albert Heijn raken weer gevuld

    De ondernemers van Delhaize kunnen opnieuw bestellingen plaatsen, terwijl ook de winkels van Albert Heijn weer normaal beleverd worden. Maar de webshop van Albert Heijn herstart ten vroegste volgende week.

  • icon
    Food15 oktober, 2026
    Cyberincident: Albert Heijn hervat leveringen, status quo bij Delhaize

    Nadat in de loop van woensdag de distributiecentra van Albert Heijn weer operationeel werden, hervat de retailer de reguliere leveringen van zowel houdbare producten als versproducten. Bij Delhaize blijft het alternatieve systeem nog van kracht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail