RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven FrieslandCampinaMilcobel
  • Onderwerpen Overname
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Groen licht voor fusie FrieslandCampina en Milcobel

icon
Food16 december, 2025
Samenwerking Friesland Campina en Milcobel. Op de foto Jan Derck van Karnebeek , Sybren Attema, Betty Eeckhaut en Peter Grugeon. t.b.v. Friesland Campina Fotograaf: Van Assendelft Fotografie

De fusie tussen FrieslandCampina en het Belgische Milcobel krijgt definitief groen licht. De ledenraad van FrieslandCampina en de buitengewone algemene vergadering van Milcobel stemden met ruime meerderheid in.

Nieuwe Vlaamse en Waalse districten

Vanaf 1 januari 2026 worden alle leden-melkveehouders van Milcobel definitief leden van FrieslandCampina, een jaar na de aankondiging van de fusie. Ze vallen dan onder dezelfde rechten, plichten en melkprijssystematiek als de bestaande cooperatieve leden.

Qua leiderschap kiest het fusiebedrijf vooral voor continuïteit: Sybren Attema blijft voorzitter van zowel het coöperatiebestuur als de raad van commissarissen van FrieslandCampina. Betty Eeckhaut treedt toe tot het coöperatiebestuur en krijgt een zetel in de raad van commissarissen. Jan Derck van Karnebeek blijft aan als CEO. De voormalige Milcobel-CEO Peter Grugeon start per 1 april als president van de businessgroep Professional en treedt toe tot het executive team.

De fusie leidt wel tot een hertekening van de coöperatieve structuur: FrieslandCampina richt twee nieuwe districten op voor de Vlaamse en Waalse boeren. Milcobel-West omvat grotendeels West- en Oost-Vlaanderen, terwijl Milcobel-Oost het district wordt voor de Kempen, Limburg, Brabant en de Franstalige regio’s. Elk district krijgt een raad van acht tot tien gekozen melkveehouders.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food27 oktober, 2026
    Instacart geeft slimme winkelkar op: Carrefour en Morrisons moeten op zoek naar alternatief

    Pilootprojecten met het slimme winkelwagentje van Instacart bij Carrefour België en Morrisons moeten worden afgeblazen, nu het Amerikaanse technologiebedrijf geen toekomst meer ziet voor zijn Caper Cart. Zijn er alternatieven?

  • icon
    Food27 oktober, 2026
    Suikervrije dranken doen Coca-Cola bruisen

    In het derde kwartaal heeft Coca-Cola een sterker dan verwachte groei gerealiseerd van de omzet en de winst. De frisdrankgigant verhoogt ook de vooruitzichten voor het volledige boekjaar.

  • icon
    Food27 oktober, 2026
    Concurrentiewaakhond blokkeert Unox-deal tussen Unilever en Zwanenberg

    Als Zwanenberg Food Group de merken Unox en Zwan overneemt van Unilever, kan dat leiden tot duurdere rookworsten, kookworsten en soepen, vreest de Nederlandse concurrentiewaakhond, die de deal blokkeert.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail