RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags samenwerking
  • Bedrijven HAKXXL Nutrition
  • Onderwerpen FMCG
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

HAK en XXL Nutrition gaan voor sportieve samenwerking

icon
Food18 augustus, 2026

HAK en XXL Nutrition brengen samen twee eiwitrijke maaltijdsoepen op de markt. Voor XXL Nutrition betekent de samenwerking een nieuwe stap buiten de klassieke sportvoeding, terwijl HAK inspeelt op de groeiende vraag naar gemakkelijke producten met extra proteïnen.

Van sportschool naar supermarkt

De maaltijdsoepen verschijnen in twee varianten: zoete aardappel-pompoen en tomaat-linzen. Iedere verpakking bevat 23 gram eiwit en ongeveer 400 gram groenten en peulvruchten. De producten liggen inmiddels in de rekken bij de Nederlandse supermarktketens Plus, Dirk en Jumbo en komen binnenkort ook in de webshop van XXL Nutrition.

“Eiwitrijke voeding hoeft wat ons betreft niet ingewikkeld te zijn”, zegt Van der Zel. “Juist door samen te werken met sterke voedingsmerken kunnen we producten ontwikkelen die mensen eenvoudig in hun dagelijkse eetpatroon kunnen inpassen. Je hoeft er geen aparte shake voor te maken of een sportmaaltijd voor te bereiden: je kunt gewoon een kom soep eten.”

Met de introductie zet XXL Nutrition zijn verbreding naar reguliere voedingscategorieën voort. Het merk werkte eerder al samen met onder meer Hema, Jumbo en Zuivelhoeve. Daarmee wil het eiwitrijke voeding ook buiten sportscholen en gespecialiseerde supplementenwinkels toegankelijk maken. Voor Nederlandse conservenmaker HAK is het dan weer een manier om mee te surfen op de eiwittrend en een nieuwe doelgroep van sporters te overtuigen van de voordelen van peulvruchten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Carrefour verkoopt 35 winkels in Frankrijk en Spanje

    Carrefour maakt de verkoop bekend van een vastgoedportefeuille van 35 winkels in Frankrijk en Spanje aan een vastgoedinvesteerder. Het gaat om een zogenaamde een sale-and-leaseback-transactie waarbij de retailer de winkels blijft uitbaten.

  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?

    Details over de mogelijke verkoop van Codifrance, de Franse grossiersactiviteit van Colruyt, aan Carrefour zijn niet bekend, maar volgens een Franse nieuwsbrief zouden er ook 18 Belgische Carrefour-winkels van eigenaar wisselen. De retailer ontkent.

  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog

    McCormick heeft in de Verenigde Staten een belangrijke hindernis genomen in de geplande overname van de voedingsactiviteiten van Unilever. Al ligt de transactie nog niet definitief vast, omdat de Britse mededingingsautoriteit de deal wel nog verder onderzoekt.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail