RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Intermarché
  • Onderwerpen ExpansieFranchise
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Intermarché België mikt op drie miljard euro omzet in 2030

icon
Food27 april, 2026
Intermarché

Ondanks logistieke problemen en enkele faillissementen na de overname van Mestdagh, ambieert Intermarché in België tegen 2030 een omzet van 3 miljard euro. Verdere expansie, onder andere met de stadswinkelformule Intermarché Express, staat op de planning.

Kritische massa bereiken

De Belgische tak van Intermarché bevindt zich in het oog van de storm sinds begin dit jaar, na een reeks artikels waarin enkele adérents hun beklag deden over zware problemen op het vlak van informatica en logistiek bij de Musketiers na de overname en de integratie van Mestdagh. Daardoor zagen winkels zich geconfronteerd met foute of ontbrekende leveringen, terugvallende omzetten en krimpende marges. Voor enkele ondernemers leidde dat intussen tot het faillissement.

Na publicaties van onder andere L’Echo, Le Soir, RetailDetail en recent nog RTBF kwam afgelopen zondag ook de Franse krant Le Monde nog terug op de interne strubbelingen bij de retailer. In een interview dat vakblad LSA maandag publiceerde, verdedigen voorzitter Laurent Boutbien en uitvoerend directeur Arnaud Meyrant zich tegen de aantijgingen.

De overname van Mestdagh was noodzakelijk om voldoende kritische massa te bereiken in België, argumenteren beide toplui. Weliswaar is het aantal winkels sindsdien gedaald van 166 naar 151, door sluitingen en faillissementen, en volgen er mogelijk nog meer stopzettingen omdat nog 13 winkels geen definitieve overnemer hebben gevonden, maar de organische groei van 11% in 2024 en meer dan 6% in 2025 bewijst dat de retailer beter presteert dan de markt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Intermarché Express komt naar België

In 2025 realiseerde Intermarché in België een omzet van 1,97 miljard euro, maar ook een verlies van 46 miljoen euro, dat hoofdzakelijk is toe te schrijven aan de overname van Mestdagh en de hoge investeringen in de ombouw van de winkels en de operaties. Op nationaal niveau bedraagt het marktaandeel iets minder dan 6%, maar in Wallonië is dat meer dan 13%, waarmee de retailer op de derde plaats staat, achter Colruyt en Delhaize, maar voor Carrefour België.

Al in 2027 moeten de rode cijfers verleden tijd zijn. Tegen 2030 mikken de Musketiers in België op een omzet van 3 miljard euro en een marktaandeel van 20%. Hoe ze dat denken te bereiken? In de bestaande winkels moet de omzet per m² omhoog naar 9.000 tot 12.000 euro dankzij de ombouw naar het nieuwste concept. Fysieke expansie met ongeveer 30.000 m² komt van uitbreidingen, verhuizingen en gerichte openingen. Nieuw is ook de lancering van het buurtwinkelconcept Intermarché Express in België, met een twintigtal winkels tegen 2030, in stedelijke gebieden.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food4 november, 2026
    Asda hijst voormalige topman van Morrisons aan boord

    De Britse supermarktketen Asda benoemt David Potts (ex-Morrisons) met onmiddellijke ingang tot CEO om de keten nieuw leven in te blazen. Huidig topman Allan Leighton zet een stap opzij als niet-uitvoerend voorzitter, hoewel hij pas twee jaar geleden terugkeerde naar de retailgroep.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Cyberaanval kost Ahold Delhaize tot 250 miljoen euro omzet

    De cyberhack die heel wat IT-systemen van Ahold Delhaize in oktober meer dan een week lamlegde, weegt op de omzet en de winst van de groep. In het afgelopen derde kwartaal presteerde de groep iets beter dan verwacht in Europa, iets minder in de VS.

  • icon
    Food3 november, 2026
    Overname Douwe Egberts geeft Keurig Dr Pepper een boost

    Mede door de overnam van JDE Peet’s, het moederbedrijf van koffiemerken als Douwe Egberts, Senseo en Jacobs, steeg de omzet van drankengroep Keurig Dr Pepper met meer dan 70%. Volgend jaar splitst de groep zich alweer op.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail