RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Intermarché
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Frankrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Intermarché boekt lichte omzetgroei in 2022

icon
Food21 februari, 2023
Shutterstock.com

Les Mousquetaires, de groep boven supermarktketens Intermarché en Netto, zag vorig jaar de omzet met 2,3% aangroeien. In België was er een significant hogere omzetstijging.

Sterke groei in België

De groepering Les Mousquetaires, actief in voeding, doe-het-zelf en mobiliteit, behaalde in 2022 een omzet van meer dan 36 miljard euro. Het jaar werd gekenmerkt door een context van ongeziene inflatie, een sterke kostendruk en veranderend koopgedrag, meldt de Franse retailer. De ondernemers hebben zich dan ook gefocust op kostenbesparingen om te beantwoorden aan de verwachtingen van consumenten die hun koopkracht zagen dalen en zich concentreerden op essentiële aankopen, zegt het persbericht.

De twee supermarktketens van de groep realiseerden samen een omzet van 31,3 miljard euro. In Frankrijk steeg het marktaandeel naar 15,9%, met vooral voor discountketen Netto een sterke groei (+8,3%). In België waren de (toen nog) 77 supermarkten goed voor een omzetstijging van 7,2% tot 825 miljoen euro. Het nationale marktaandeel steeg er met 14 procentpunten naar 2,97%. Sinds begin januari werkt de groep aan de integratie van de 86 overgenomen supermarkten van de groep Mestdagh.

Inzetten op discount

De doe-het-zelfketens Bricomarché, Bricorama, Brico Cash en BricoPrivé.com waren samen goed voor een omzet van 4,4 miljard euro. Vooral in Frankrijk had de retailer te lijden onder tariefverhogingen en bevoorradingsproblemen. In Polen tekenden Intermarché en Bricomarché een groei op van 10,5%, in Portugal was dat +9,5%.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De Musketiers zijn zelf ook voedingsproducent: de industriële divisie Agromousquetaires realiseerde met zijn 56 fabrieken een omzet van 4,5 miljard euro, een groei met 8,5%.

Sinds begin dit jaar heeft de groep een nieuwe voorzitter: Thierry Cotillard wil nog sterker inzetten op discount, digitalisering en duurzaamheid.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 oktober, 2026
    BelChicken wil de wereld veroveren: “Waarom zou een Belgische keten niet kunnen slagen in Amerika?”

    In zeven jaar tijd is BelChicken uitgegroeid tot een internationale fastcasualketen op meerdere continenten. Het Belgische kipconcept heeft nu onder meer Spanje en West-Afrika in het vizier. De sleutel tot het succes? Niet standaardiseren, maar voortdurend aanpassen, zegt CEO Fevzi Yildirim. “Wie niet flexibel genoeg is, zal vroeg of laat...

  • icon
    Food22 oktober, 2026
    Nestlé verkocht deze zomer meer dan verwacht

    Nestlé heeft in het derde kwartaal beter gepresteerd dan verwacht. De Zwitserse voedingsreus profiteert van een sterk herstel van de verkoopvolumes, vooral in opkomende markten. Dierenvoeding en snacks trekken de groei, terwijl de gevolgen van de grootschalige terugroepactie van babyvoeding geleidelijk afnemen.

  • icon
    Food22 oktober, 2026
    Albert Heijn: bezorgdienst pas volgende week weer op volle toeren

    Albert Heijn herstelt geleidelijk na het cybersecurity-incident van 11 oktober. In Nederland kunnen de eerste klanten opnieuw online boodschappen bestellen, terwijl in België de thuisbezorging maandag hervat. Verschillende digitale spaar- en kortingsacties blijven echter buiten werking. De supermarktketen voorziet compensaties voor getroffen klanten.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail