RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Eten van morgen is hyperpersoonlijk en hoogtechnologisch

icon
Food14 oktober, 2019

Kunnen we alle monden nog gezond voeden als we in 2050 met tien miljard zijn? Hoe kan voeding ziektes voorkomen en zelfs genezen? Imec zoekt het uit in het OnePlanet-innovatiecentrum, dat de toekomst van landbouw, gezondheid en voeding mee vormgeeft.

 

Nanotechnologie hertekent de voedselketen

In 2050 zullen we met tien miljard mensen zijn op deze planeet, die nu al kreunt onder de klimaatverandering en uitputting van de natuurlijke hulpbronnen. Zal er voor iedereen nog genoeg gezond, duurzaam voedsel zijn? En hoe garanderen we de gezondheidszorg voor een steeds ouder wordende populatie, met wereldwijd verschuivende eet- en levensstijlen?

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Als we de uitdagingen van de toekomst willen aangaan, is innovatie van levensbelang. Specialisten van het Leuvense imec, de universiteit van Wageningen en Radboud Universiteit in Nederland hebben dan ook samen het nieuwe OnePlanet Research Center opgericht, dat niet alleen hoogtechnologische oplossingen onderzoekt die duurzaam en economisch haalbaar zijn, maar ook de economische slagkracht moeten vergroten.

 

Persoonlijke voeding tegen ziektes

Op het RetailDetail Food Congress legt algemeen directeur Chris Van Hoof uit hoe digitale en nanotechnologie ook bepalend wordt voor de foodsector van morgen. Elk aspect van de waardeketen kan met slim datagebruik en precisietechnologie efficiënter en duurzamer worden, van voedsel verbouwen in verticale boerderijen tot ziektes voorkomen door gepersonaliseerde voeding. 

 

Zo kunnen veel ziektes al preventief worden aangepakt door aan de hand van persoonlijke gezondheidsdata een uniek dieet of zelfs gepersonaliseerde voedingswaren te ontwikkelen voor elk individu. Als het geen kwestie is van voorkomen maar van genezen, bekijkt OnePlanet hoe ze behandelingen kunnen testen op organen. Die hoeven niet langer te worden geleverd door ziekenhuizen of laboratoriumdieren, maar worden binnenkort ‘gewoon’ gekweekt op chips. 

 

Sensoren voor de boer

Ook het productieproces kan een innovatieboost maar al te goed gebruiken: de onderzoekers – dat waren er begin dit jaar 35, maar moeten er tegen 2028 liefst 120 zijn – ontwikkelen nieuwe landbouwtechnologie, waaronder sensoren die voedingstoffen in de grond en in het water meten. Zo weet de boer precies wat de grond nodig heeft of wat er alsnog in het water terechtkomt, aldus het innovatiecentrum, en dat moet zowel economisch als ecologisch een uitkomst opleveren.

 

 

De commercialisatie van de ontwikkelingen blijft overigens niet uit, want imec wil samen met partners uit het bedrijfsleven de research van de voedseltechnologen, datawetenschappers en medici ook naar de praktijk brengen. Een voorproefje? Dat krijg je op het RetailDetail Food Congress op 24 oktober. Staan er onder andere ook op het podium: sterrenchef Seppe Nobels van restaurant Graanmarkt 13, Jonathan Hertog van Delhaize, Priscilla Cornet van Coca-Cola European Partners en Arnaud Lesne van Carrefour. Klik hier voor tickets en voor meer informatie.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail