RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Lege rekken en gesloten winkels bij Makro

icon
Food12 september, 2022
Makro Eke (Shutterstock.com)

(update) Leveranciers nemen het zekere voor het onzekere bij Makro: nu de keten gerechtelijke reorganisatie heeft aangevraagd, leveren ze niet meer. Lege rekken zijn het gevolg.

Deze week uitsluitsel

Nu Makro en Metro in België gerechtelijke reorganisatie hebben aangevraagd, wachten veel leveranciers af en hebben ze de leveringen opgeschort. De rechtbank heeft immers nog niet beslist of de keten de gevraagde schuldbescherming krijgt. Vooral verse producten zijn opvallend afwezig, laat vakbondsafgevaardigde Johan Van Loon (ACV Puls) weten aan de pers.

Hoe langer de situatie aansleept, hoe nefaster ook voor de onderdelen van de groep die wel nog gezond zijn, aldus Van Loon. Hij verwijst naar de Metro-groothandels, die het nog goed deden, maar waar horeca-uitbaters nu ook geen verse voedingswaren meer vinden.

De Makro-vestiging in Machelen hield afgelopen zaterdag zelfs de deuren dicht. Echter niet omwille van de lege rekken, reageert directeur Vincent Nolf, maar omwille van een lokale staking. Maandag waren alle vestigingen weer open.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In de loop van deze week zou de ondernemingsrechtbank van Antwerpen beslissen over de ontvankelijkheid van de reorganisatie-aanvraag. Dan wordt een curator aangesteld die de verdere reorganisatie mee uitstippelt en opvolgt. De hele procedure kan vier tot zes maanden duren. Eigenaar Bronze Properties heeft al wel duidelijk gemaakt dat er voor Makro en Metro in hun geheel geen levensvatbare toekomst meer is. De vastgoedsaneerder wil losse onderdelen van de keten doorverkopen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food16 oktober, 2026
    Aldi voert de forcing over zondagsopeningen

    In een overleg met de vakbonden heeft Aldi vrijdag bevestigd dat het zo snel mogelijk alle winkels in België op zondagochtend wil openen. Maar een akkoord hierover lijkt nog veraf.

  • icon
    Food16 oktober, 2026
    Winkelrekken Delhaize en Albert Heijn raken weer gevuld

    De ondernemers van Delhaize kunnen opnieuw bestellingen plaatsen, terwijl ook de winkels van Albert Heijn weer normaal beleverd worden. Maar de webshop van Albert Heijn herstart ten vroegste volgende week.

  • icon
    Food15 oktober, 2026
    Cyberincident: Albert Heijn hervat leveringen, status quo bij Delhaize

    Nadat in de loop van woensdag de distributiecentra van Albert Heijn weer operationeel werden, hervat de retailer de reguliere leveringen van zowel houdbare producten als versproducten. Bij Delhaize blijft het alternatieve systeem nog van kracht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail