RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

McDonald’s komt met herstelplan

icon
Food6 mei, 2015

Klappen op thuismarkt

McDonald’s heeft de laatste tijd te maken met flinke concurrentie, die ervoor zorgt dat de omzetten voornamelijk in Noord-Amerika terugvallen. Ook in Azië was er een terugval, vanwege een voedselschandaal bij één van de leveranciers van McDonald’s. De omzet van McDonald’s viel in 2014 met 2 procent terug naar 27,4 miljard dollar (24,7 miljard euro).

 

De nieuwe CEO Steve Easterbrook heeft nu het plan opgevat om de organisatie op te delen in vier divisies: de Verenigde Staten, internationaal leidende markten, markten met groeipotentieel en overige markten. Zo wil hij de structuur van het bedrijf stroomlijnen.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Verder zal er ook flink bespaard worden: zo sluiten er binnenkort ongeveer 700 slecht presterende restaurants, voornamelijk in de Verenigde Staten, Japan en China. Jaarlijks moet dat een besparing opleveren van ongeveer 300 miljoen dollar (270 miljoen euro). Het bedrijf wil ook de kosten drukken door het aandeel franchisenemers op te drijven van 81 procent naar 90 procent.

 

Er zullen ook nieuwe restaurants geopend worden in landen waar er nog mogelijkheid tot groei is, zoals Polen, Rusland, Zwitserland en Zuid-Korea. Ook dat moet voornamelijk gebeuren door franchisenemers.

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food8 oktober, 2026
    Hoge kosten baren PepsiCo zorgen

    Ondanks een beter dan verwacht derde kwartaal verlaagt PepsiCo zijn verwachtingen voor het volledige jaar wegens een aanhoudend zwakke vraag naar snacks en dranken in Noord-Amerika en fors stijgende kosten.

  • icon
    Food8 oktober, 2026
    Kaneelbroodjesketen Have A Roll lonkt naar Wallonië

    Midden november opent Have A Roll een nieuwe winkel in Woluwe Shopping Center. Het wordt de achtste Belgische vestiging en de tweede in Brussel. Binnenkort wil de keten de stap naar Wallonië zetten.

  • icon
    Food8 oktober, 2026
    Online belangrijke groeimotor voor Tesco

    Tesco, de grootste Britse supermarktketen, heeft sterke cijfers gepubliceerd voor de eerste zes maanden van zijn boekjaar. Groeiende onlineverkopen drijven de groei bij de retailer, die nog meer gaat inzetten op AI.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail