RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nieuwe horeca-trend: virtuele restaurants

icon
Food5 september, 2018

Na winkels die alleen online bestaan, komen nu ook virtuele restaurants op: je kan er niet gaan eten, wel bestellen voor thuisbezorging via diensten zoals Deliveroo en Takeaway.com. Het zijn nichespelers, die ook steeds vaker in de Benelux opduiken.

 

Handvol nieuwe onzichtbare restaurants elke maand

In grote steden zoals Parijs en Londen bestaan ze al langer: onzichtbare ‘virtuele restaurants’ die alleen koken voor maaltijdbezorgdiensten. Er is geen eetzaal, geen voordeur en geen zitplek: alleen een keuken, soms gewoon bij iemand thuis. Meestal zijn ze hypergespecialiseerd en zoeken ze culinaire niches op: je vindt er bijvoorbeeld enkel authentieke dumplings of ramen, opvallend genoeg vaak op vraag van de maaltijdbezorgers. Zij spotten aan de hand van hun data waar lokaal vraag naar is of wat op een locatie nog ontbreekt, en gaan dan op zoek naar een keuken.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Ook in België bestaan dergelijke ‘virtuele merken’ al, geven Deliveroo en Uber Eats aan in De Tijd. Deliveroo België is “er al een maand of zes mee bezig” en heeft vandaag 18 virtuele merken op het bestelplatform. Bij Uber Eats zijn er in België vijf te vinden. Wereldwijd werkt het echter al met 500 virtuele restaurants. Deliveroo wil in België zelfs 3 à 4 nieuwe virtuele merken per maand toevoegen aan het platform. Het potentieel is enorm voor de maaltijdbezorger, wat “hoe meer keuze er is, hoe meer mensen er bestellen en hoe vaker ze bestellen”.

 

De Japanner maakt ook Hawaïaanse poké

De virtuele merken kunnen weliswaar nevenactiviteiten of spin-offs zijn van bestaande restaurants: de gerechten worden bereid in dezelfde keuken, maar worden apart maar met een eigen ‘branding’ voorgesteld aan de consument. Vooral deze praktijk wordt door de maaltijdbezorgdiensten gestimuleerd, want “het is een win-win voor restaurants en consumenten”, zegt Europees woordvoerder van Uber Eats Daniel Byrne: “De opstartkosten van een virtueel merk zijn minimaal, je kan veel testen en experimenteren. Restaurants kunnen met een minimale marginale kost hun omzet verhogen en efficiënter werken. En de consumenten krijgen meer keuzemogelijkheden.”

 

“We kunnen aan bestaande restaurants met een gelijkaardige keuken voorstellen om er een virtueel merk bij te nemen. Een sushi-restaurant kan bijvoorbeeld ook poké-bowls gaan maken”, klinkt het ook bij Deliveroo. Dat consumenten dan niet kunnen weten of hun typisch Hawaïaanse schotel van de Japanner komt, lijkt geen bezwaar voor de platformhouders.  

 

In Frankrijk zijn er zo al serie-ondernemers voor virtuele restaurantketens: de startup Taster lanceert virtuele merken en haalt daar grof geld mee binnen. De onderneming kiest strategische locaties in grote steden, zet daar een keuken met koks op en klaar is kees.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail