RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Metro bijna weer op niveau vorig jaar

icon
Food15 oktober, 2020

De Duitse Metro-groep, moeder van Makro en de gelijknamige groothandel, haalde in het voorbije vierde kwartaal bijna weer dezelfde omzet als vorig jaar. Het herstel liep daarmee (tot nu toe) vlotter dan verwacht.

 

Positieve evolutie

De vergelijkbare omzet eindigde in het vierde kwartaal van Metro slechts een half procent lager dan vorig jaar, nadat de groothandelsleveringen aan de horeca weer gevoelig begonnen te stijgen. Het Duitse bedrijf heeft het over een sterke trendverbetering in alle regio’s, al zullen de huidige verstrengingen van de coronamaatregelen aan die trend wellicht opnieuw een einde maken.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In het vierde kwartaal van het gebroken boekjaar kwam de omzet uit op 6,5 miljard euro, voor het hele jaar op 25,6 miljard euro. Over het hele jaar betekende het een daling van 3,9% zonder wisselkoerseffecten. Met name Duitsland, Rusland en Oost-Europa – die samen goed zijn voor meer dan de helft van de omzet – lieten naar het einde toe een positieve omzetontwikkeling zien.

 

Transformatie voltooid

West-Europa, met uitzondering van de Duitse thuismarkt, toonde daarentegen een blijvende negatieve evolutie: de omzet ging over het hele jaar met 10,6% achteruit, in Azië viel de verkoop met 7% terug. Toch vindt CEO Olaf Koch dat het herstel beter verloopt dan verwacht: de groothandelaar heeft naar eigen zeggen aanzienlijk marktaandeel kunnen winnen in de kernactiviteiten en is blij weer groei te zien in Rusland.

Met uitzondering van het derde kwartaal, waarin COVID-19 hard toesloeg, kijkt de topman terug “op een stabiel en veerkrachtig boekjaar, waarin de transformatie naar een zuivere groothandel is voltooid”. Voor het hele boekjaar denkt Metro nu aan de bovenkant van de prognoses uit te komen, zowel qua omzet als brutowinst.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail