RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven MereMyPrice
  • Onderwerpen winkelopeningen
  • Geografie Antwerpen
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

MyPrice klaar voor Boom, regering opent onderzoek

icon
Food20 februari, 2024
Milos Momcilovic / Shutterstock.com

MyPrice, de opvolger van Mere, is klaar om de deuren te openen in Boom. Alleen de brandvergunning moet nog officieel volgen. De Economische Inspectie opent niettemin een onderzoek naar de mysterieuze discounter.

Voor enkele maanden

MyPrice, een Russische discounter uit dezelfde stal als Mere, wil een pop-upwinkel openen in Boom. De aangevraagde vergunning is goed voor maximum vier keer dertig dagen, aldus GvA. Vorige week hadden de deuren moeten openen, maar dat liep vertraging op omdat de brandvergunning nog niet afgeleverd is.

Het gemeentebestuur maakte zich ook zorgen over mobiliteitsproblemen en had vragen over de herkomst van het assortiment: sinds de oorlog in Oekraïne rust er een embargo op heel wat producten uit Rusland. MyPrice beweert zelf alleen producten vanuit de Europese Unie en Oekraïne te importeren, al zag Het Nieuwsblad in de vestiging in Opwijk artikelen uit onder andere Oezbekistan en Chili.

“Ander project”

Ondertussen reageert ook Staatssecretaris van Consumentenzaken Alexia Bertrand op de nieuwkomer. Ze vraagt de Economische Inspectie te onderzoeken of MyPrice de sancties tegen Rusland inderdaad respecteert. Ook wil ze checken of de winkels bijvoorbeeld voldoen aan de taalvoorschriften en of de prijsaanduidingen in regel zijn. Het bedrijf zegt de inspecties te verwelkomen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Bij Mere werden destijds enkele kleine inbreuken vastgesteld, maar MyPrice-woordvoerster Assia Blank houdt tegenover GvA vol dat “dit een ander project is met een ander team”. Achter MyPrice schuilt nochtans Lightkommerz, dezelfde vennootschap als achter Mere. Ook directeur Dmitri Nestjorov is dezelfde, maar het bedrijf zou “in handen van meerdere aandeelhouders” zijn.

Mere mislukte zowel in België als in de buurlanden door bevoorradingsproblemen en anti-Russisch sentiment. Ook leek het bedrijf zich te verslikken in het verkrijgen van vergunningen, een les die maar moeizaam lijkt te leren: MyPrice wilde volgens zijn website al “in 2023” drie tot zes winkels openen in België. Op dit moment is er sprake van drie vestigingen die al geopend zijn of binnenkort gaan openen: Opwijk, Boom en het Henegouwse Boussu.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food9 september, 2026
    Jumbo: stijgend marktaandeel in Nederland, sterke vergelijkbare groei in België

    In Nederland realiseert Jumbo Supermarkten in de eerste helft van 2026 een trendbreuk, met een marktaandeel dat weer boven de 20% stijgt. In België gaat de keten prat op een sterke vergelijkbare omzetgroei.

  • icon
    Food9 september, 2026
    [Interview] “Ik drink flink wat koffie met franchisenemers van andere ketens” (Anrico Maat, Jumbo België)

    Mooie vergelijkbare groeicijfers tonen dat Vlamingen de formule Jumbo omarmen, zegt directeur België Anrico Maat. Ook ondernemers zien het potentieel. Nu nog wat meer vergunningen binnenhalen: “Ik vind dat je wel héél makkelijk bezwaar kan aantekenen in België.”

  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)

    De overstap naar Albert Heijn was een serieuze eyeopener voor marketingdirecteur Els Lagrou. Intussen is ze verliefd op de sector én op het merk, dat als uitdager met creatieve campagnes zijn plek verovert in Vlaanderen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail