RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Tags zuivel
  • Bedrijven FrieslandCampina
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Na topjaar waarschuwt FrieslandCampina voor moeilijk 2023

icon
Food21 februari, 2023
Shutterstock.com

Historisch hoge melkprijzen stuwden vorig jaar de omzet en de winst bij FrieslandCampina fors omhoog. De zuivelcoöperatie waarschuwt echter dat het dit jaar een pak moeilijker zal worden.

Recordbedrag

FrieslandCampina zag de netto-omzet in 2022 met 22,4% stijgen naar 14,1 miljard euro. Die sterke groei is toe te schrijven aan prijsverhogingen. De afdeling consumentenzuivel kon kostenstijgingen weliswaar niet volledig doorrekenen aan klanten, maar dat werd “meer dan gecompenseerd” in de andere divisies. Het bedrijfsresultaat steeg daardoor met 32,7% naar 471 miljoen euro, de nettowinst steeg zelfs met 69,8% naar 292 miljoen euro.

CEO Hein Schumacher wijst erop dat de zuivelcoöperatie een recordbedrag van ruim 5,4 miljard euro aan vergoedingen uitbetaalde aan de leden-melkveehouders dankzij historisch hoge melkprijzen. De hoeveelheid aangevoerde melk daalde wel met 2,5% door een daling van het aantal leden-melkveebedrijven van 10.546 naar 9.927.

Dalende trend ingezet

Aan die historisch hoge melkprijzen is al in het vierde kwartaal van 2022 wel een einde gekomen: de prijzen dalen weer en FrieslandCampina verwacht dat die trend zich dit jaar zal doorzetten. Dat zal op de winstgevendheid drukken. Bovendien dalen mogelijk de volumes door de verminderde koopkracht van consumenten in veel markten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In 2023 gaat FrieslandCampina meer inzetten op product- en merkinnovatie. De investeringen in onderzoek en ontwikkeling gaan omhoog, met het oog op betere voeding en duurzamere productie en verpakkingen. Ook duurzaamheid blijft een belangrijke pijler, met de focus op de reductie van de uitstoot van broeikasgassen en de ontwikkeling van duurzame verpakkingen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food15 september, 2026
    Lidl zet eerste “blindelings” zelfrijdende vrachtwagen op Duitse openbare weg

    Lidl zet in Duitsland een autonome elektrische vrachtwagen zonder cabine in voor de bevoorrading van een winkel. De truck rijdt zonder chauffeur of veiligheidsoperator aan boord en kreeg daarvoor als eerste in zijn soort een vergunning van de Duitse transportautoriteit.

  • icon
    Food15 september, 2026
    Overgenomen winkels Carrefour Roemenië krijgen nieuwe, maar vertrouwd klinkende naam

    De bijna 500 winkels van Carrefour in Roemenië, die eerder dit jaar werden overgenomen door de lokale Pavăl Holding, krijgen vanaf volgend jaar allemaal een volledig nieuwe identiteit, onder de enigszins vertrouwd klinkende naam Korra.

  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten

    Colruyt Group lanceert Move & Save, een abonnementsformule die de Jims fitnessclubs en Colruyt supermarkten voor het eerst structureel aan elkaar koppelt. Een significante stap voor de “food & health retailer”.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail