RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nespresso recycleert derde van alle koffiecapsules

icon
Food13 juli, 2021

Nespresso recycleert een derde van zijn capsules en gebruikt 93% duurzame koffie. Dat is het voorlopige resultaat na zeven jaar duurzaamheidsstrategie The Positive Cup, die de koffieproducent tot nu toe 540 miljoen euro kostte.

 

Project van half miljard

Het project omvat naast het gebruik van duurzaam gecertificeerde koffie ook het verminderen van de koolstofuitstoot en het recycleren van de capsules. In de afgelopen zeven jaar is Nespresso er weliswaar maar in geslaagd om een derde van alle aluminiumcapsules te recycleren, hoewel 90% van de consumenten kunnen gebruikmaken van een recyclingoplossing voor hun gebruikte capsules. In België en Luxemburg zijn er bijvoorbeeld 1100 inzamelpunten, naast de mogelijkheid om de capsules terug te geven aan de bezorgdienst. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Ondertussen zijn er ook nieuwe capsules van 80% gerecycleerd aluminium gelanceerd. Het was oorspronkelijk de bedoeling om alle nieuwe aluminium duurzaam in te kopen, maar die doelstelling is niet gehaald en is uitgesteld tot 2022.

 

Naar koolstofneutrale koffie

Meer dan 93% van zijn koffie is nu volgens Nespresso afkomstig uit duurzame landbouw, bijna de helft is ook effectief gecertificeerd. Om het leven van de boeren te verbeteren, biedt het koffiemerk daarnaast langdurige ondersteuning aan meer dan 110.000 koffieboeren, door ze onder meer opleidingen, pensioensparen en oogstverzekering aan te bieden.

 

Nespresso heeft de koolstofvoetafdruk van zijn koffiekopjes in totaal met 24% verminderd in vergelijking met 2009. Tegen volgend jaar hoort elk kopje ter wereld koolstofneutraal te zijn. In België en Luxemburg is dat nu al het geval voor de B2B-tak, de koffie geleverd aan bijvoorbeeld kantoren en de horeca. Om de leveringen milieuvriendelijker te maken, werkt Nespresso samen met Cargo Velo in Antwerpen, Gent en Brussel.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail