RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nestlé investeert in Rusland en in "zero waste"

icon
Food22 oktober, 2013

Elfde fabriek in Rusland

De nieuwste fabriek van Nestlé, goed voor een investering van 60 miljoen euro is zopas geopend in Viazniki, ten oosten van Moskou. De fabriek heeft een capaciteit van 30.000 ton Maggi-producten per jaar en zal onder meer kruiden, sauzen, instantsoepen, bouillons en puree produceren.

 

De productie is bestemd voor de lokale Russische markt en voor export naar voormalige Sovjet-republieken. De fabriek, meteen de elfde van Nestlé in Rusland, biedt werk aan 600 mensen.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Geen fabrieksafval” tegen 2020

Nestlé, dat alleen al in Europa 150 fabrieken telt, wil dat ten laatste in 2020 alle Europese vestigingen produceren volgens het “zero waste”-principe. Dat heeft vicepresident Laurent Freixe, Nestlé’s verantwoordelijke voor Europa, in Brussel bekendgemaakt tijdens een congres rond duurzame voeding.

 

Nestlé runde eind 2012 al 39 “zero waste”-fabrieken (waarvan 25 in Europa, vooral in Groot-Brittannië en thuisland Zwitserland). “Zero waste” betekent dat de fabriek in kwestie geen fabrieksafval stort of verbrandt zonder energierecuperatie.

 

“Underperformers” in de etalage

Nestlé boekte tijdens de eerste negen maanden van dit jaar een omzet van 68,4 miljard Zwitserse frank (ruim 55 miljard euro). Dat is 4,4% meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Het concern verwacht voor het volledige jaar een organische groei van “ongeveer 5%”.

 

Samen met de kwartaalresultaten kondigde topman Bulcke ook aan dat Nestlé al zijn activiteiten onder de loep gaat nemen en van plan is om die activiteiten die onvoldoende presteren, van de hand te doen. “Zo’n optimalisering van de portefeuille, die 1.800 sectoren telt, is niet nieuw”, zei Bulcke, maar het concern zegt wel doortastender te zullen optreden dan in het verleden.

 

De topman wilde geen namen noemen, maar analisten speculeren vooral op de energierepenproducent PowerBar, dermatologiespecialist Galderma en Herta, bekend van onder meer taartdeeg en pizza’s.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food9 september, 2026
    Jumbo: stijgend marktaandeel in Nederland, sterke vergelijkbare groei in België

    In Nederland realiseert Jumbo Supermarkten in de eerste helft van 2026 een trendbreuk, met een marktaandeel dat weer boven de 20% stijgt. In België gaat de keten prat op een sterke vergelijkbare omzetgroei.

  • icon
    Food9 september, 2026
    [Interview] “Ik drink flink wat koffie met franchisenemers van andere ketens” (Anrico Maat, Jumbo België)

    Mooie vergelijkbare groeicijfers tonen dat Vlamingen de formule Jumbo omarmen, zegt directeur België Anrico Maat. Ook ondernemers zien het potentieel. Nu nog wat meer vergunningen binnenhalen: “Ik vind dat je wel héél makkelijk bezwaar kan aantekenen in België.”

  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)

    De overstap naar Albert Heijn was een serieuze eyeopener voor marketingdirecteur Els Lagrou. Intussen is ze verliefd op de sector én op het merk, dat als uitdager met creatieve campagnes zijn plek verovert in Vlaanderen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail