RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Na 15 jaar wissel aan de top bij Heineken

icon
Food12 februari, 2020

Heineken krijgt na vijftien jaar een nieuwe CEO: Jean-François van Boxmeer geeft de fakkel door aan de Nederlander Dolf van den Brink. Volgens de Belg is de tijd rijp om de nieuwe generatie aan zet te laten.

 

Omzet en volume verdubbeld 

De 58-jarige Mechelaar Jean-François van Boxmeer stopt in juni als topman van Heineken. Hij stond niet alleen vijftien jaar lang aan het hoofd van de brouwerijgroep, maar doorliep ook heel zijn carrière in het Nederlandse bedrijf: van pas afgestudeerde econoom in 1984 tot nu, Van Boxmeer beklom er alle trappen van de carrièreladder.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Onder zijn leiding verdubbelde de omzet van Heineken: van bijna 11 miljard euro in 2005 naar meer dan 22 miljard in 2018, goed voor een volume van 234 miljoen hectoliter. De Nederlandse brouwer groeide zo uit tot de op één na grootste ter wereld, alleen voorgegaan door het Belgische AB InBev.

 

De groei is mede te danken aan investeringen in de Aziatische markt: het was Van Boxmeer die in 2012 voor de overname van Asia Pacific Breweries, bekend van het Tiger-bier, zorgde. Als beloning krijgt Van Boxmeer op 1 juni een plaatsje als niet-uitvoerend lid van de raad van bestuur bij de Nederlandse drankengroep.

 

Het juiste moment

Nu is “het juiste moment gekomen” om de fakkel door te geven aan een nieuwe generatie, maakt Van Boxmeer nu bekend. Hij wordt opgevolgd door de 46-jarige Nederlander Dolf Van den Brink, die zelf ook al 22 jaar bij Heineken werkt.

 

Momenteel staat Van den Brink aan het hoofd van de activiteiten in Azië. Ook hij begon als trainee bij Heineken (in 1988), alvorens zich op te werken tot commercieel directeur van de Congolese activiteiten (waar ook Van Boxmeer zijn sporen verdienden). Hij werd later algemeen directeur voor Heineken USA (2009) en Mexico (2015) alvorens twee jaar geleden naar de Aziatische tak te verkassen.

 

Mits goedkeuring van de algemene aandeelhoudersvergadering, maakt Dolf Van den Brink vanaf 23 april deel uit van de raad van bestuur. Hij wordt dan tot 1 juni klaargestoomd voor zijn rol als CEO door zijn voorganger Van Boxmeer.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail