RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Paul Bulcke kanshebber om Nestlé-voorzitter op te volgen

icon
Food2 juni, 2016

Het Zwitserse voedingsconcern Nestlé is volop bezig met de opvolging van Peter Brabeck. De huidige voorzitter vertrekt volgend jaar met pensioen. Huidig CEO Paul Bulcke is alvast een van het handvol kandidaten om hem op te volgen, zo bevestigde Brabeck.

 

Interne promotie voor 61-jarige Belg?

Peter Brabeck-Letmathe zit al sinds 2005 de raad van bestuur van Nestlé voor. Volgend jaar wordt de Oostenrijker 72, een leeftijd waarop hij met pensioen moet. De naam van Brabecks opvolger wordt nog vóór het einde van het jaar bekend gemaakt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De kans bestaat dat hij zijn voorzittershamer doorgeeft aan Paul Bulcke, de 61-jarige Belg die aan zijn negende jaar bezig is als CEO van Nestlé. Het Zwitserse voedingsconcern, dat dit jaar zijn 150ste verjaardag viert, zoekt zijn toplui doorgaans intern en voorzitter Brabeck heeft alvast bevestigd dat Bulcke een van de kandidaten is. Daarmee zou Nestlé een traditie van 40 jaar voortzetten, want de vier vorige CEO’s schoven ook allemaal door naar de voorzittersstoel. Zo was Brabeck zelf CEO van juni 1997 tot april 2005.

 

Als mogelijke opvolgers voor Paul Bulcke op de stoel van CEO worden Laurent Freixe, sinds oktober 2014 topman van de zone Amerika, en Wan Ling Martello, de gewezen CFO van Nestlé die intussen aan het hoofd staat van de zone Azië-Oceanië-Afrika, getipt.

 

Toch sluiten waarnemers niet uit dat Nestlé met de traditie van interne opvolging breekt: de groep miste al drie jaar op rij zijn eigen groeiprognoses en misschien is een injectie vers bloed van buitenaf welgekomen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Albert Heijn weer online, Amerikaanse websites Ahold Delhaize nog niet

    De app en de website van Albert Heijn zijn weer live, de e-commerce zal vrijdag hervatten. Bij Delhaize is de e-commerce volledig operationeel. De Amerikaanse websites van Ahold Delhaize echter liggen nog steeds plat door het cyberincident.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Chocolademaker Lindt grijpt in aan de top na twee winstwaarschuwingen

    Chocoladeproducent Lindt & Sprüngli vervangt topman Adalbert Lechner nadat het bedrijf zijn groeiverwachtingen dit jaar al twee keer moest verlagen. Voormalig CEO Dieter Weisskopf neemt tijdelijk opnieuw het roer over en krijgt de opdracht om de winstgevendheid en groei te herstellen.

  • icon
    Food19 oktober, 2026
    Zespri lanceert rode kiwi: België krijgt Europese primeur

    Na groen en geel is er nu ook een rode kwiwi. Zespri kiest België als eerste Europese markt voor zijn nieuwe soort. De primeur is voorlopig wel van korte duur: door de beperkte oogst zal het fruit maar enkele weken verkrijgbaar zijn.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin29 september, 2026
    Gamma plooit zich terug op Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail