RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Picnic haalt 250 miljoen op voor robot-distributiecentrum

icon
Food27 november, 2019

Onlinesupermarkt Picnic heeft 250 miljoen euro opgehaald bij zijn aandeelhoudersfamilies om een gerobotiseerd distributiecentrum te bouwen. Dat moet wekelijks 150.000 gezinnen van boodschappen kunnen voorzien.

 

Vooruitlopen op wat komen moet

De websupermarkt heeft in een nieuwe kapitaalronde 250 miljoen euro aan extra kapitaal opgehaald bij de familie-investeerders, die zo’n drie jaar geleden ook al 100 miljoen euro veil hadden voor de Nederlandse onderneming. Ook bank ABN Amro leent 50 miljoen euro extra aan de onlineboodschappendienst.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Picnic is immers bezig met de bouw van een gerobotiseerd distributiecentrum van 42.000 m² in Utrecht, op bedrijventerrein Lage Weide langs de A2. Over twee jaar moet het distributiecentrum in gebruik worden genomen. “Het is een investering die vooruitloopt op de groei die nog gaat komen”, zegt medeoprichter Michiel Muller over de plannen.

 

Het geautomatiseerde distributiecentrum voorziet ruimte voor de opslag van ruim 200.000 kratten met producten, onderverdeeld in drie temperatuurzones. Die producten worden er door robotkarretjes naar de honderd geautomatiseerde sorteer-, inpak- en distributiemachines gebracht.

 

“Minder sjouwen en tillen”

Volgens Picnic betekent het distributiecentrum extra werkgelegenheid in plaats van minder: “In ons nieuwe dc hebben we duizend mensen nodig, we groeien hard door. Het werk wordt wel gevarieerder en de mensen moeten minder sjouwen en tillen”, aldus Muller. “Medewerkers hoeven dan de krop sla alleen nog maar van het voorraadkratje in het klantkratje te leggen. Het scheelt een hoop gesjouw”, klinkt het nog.

 

Op dit moment werken ongeveer 4.000 medewerkers voor de boodschappendienst. In 2019 bereikte Picnic naar eigen zeggen 300.000 klanten in Nederland en Duitsland, goed voor een omzet van zo’n 300 miljoen euro. Het bedrijf geeft wel toe nog geen winst te maken. 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail