RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven AB InBevAlbert Heijn
  • Onderwerpen Prijsconcurrentie
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Pilsoorlogje in Belgische supermarkten

icon
Food10 december, 2025
Shutterstock.com

Een stuntpromo met Jupiler bij Albert Heijn België veroorzaakt opnieuw controverse, maar ook bij andere supermarktketens worden pilsmerken tegen kortingen van 25% tot meer dan 40% aangeboden.

Zes bakken per klant

Deze week pakt Albert Heijn in België uit met een stuntpromotie op Jupiler, de marktleider in het pilssegment: drie bakken voor de ronde prijs van 30 euro staan prominent op de Bonusfolder. Dat komt neer op een korting van 35,5%, een literprijs van amper 1,67 euro, of 42 cent per flesje, rekende HLN uit. Het is – in tegenstelling tot de spraakmakende “2+5 gratis” stunt van begin november – weliswaar een “op is op” promotie, maar de retailer heeft zeer grote voorraden ingeslagen, verzekert woordvoerster Ann Maes. “Al hopen we bij onze klanten tegelijk op wat solidariteitsgevoel.” In sommige winkels van Albert Heijn hangen pancartes met de boodschap: “Max. 6 bakken per klant”.

Tegelijk lopen er ook in de andere Belgische supermarkten ongemeen sterke aanbiedingen voor pils: bakken Stella Artois zijn tegen 25% korting verkrijgbaar bij Carrefour, Colruyt en Delhaize, net als Cristal Alken bij Colruyt en Delhaize, terwijl Maes zelfs tegen 41,1% korting de deur uit gaat bij Carrefour, Colruyt en Delhaize. In een krimpende pilsmarkt trachten brouwers hun volumes op peil te houden door de prijzen te verlagen, denkt biersommelier Sofie Vanrafelghem. Een strategie die het goedkope imago van Belgisch pilsbier enkel versterkt.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food30 oktober, 2026
    Ahold Delhaize legt de hand op Tesco Tsjechië en Slowakije

    Ahold Delhaize heeft een akkoord om 100% van de Tsjechische en Slowaakse activiteiten van Tesco over te nemen. De retailer grijpt zo naar eigen zeggen een belangrijke kans om zijn positie in Midden- en Zuidoost-Europa te versterken.

  • icon
    Food30 oktober, 2026
    Goedkopere cacao bezorgt consumenten weer trek in Mondelez

    Na jaren van peperdure cacao en stevige prijsverhogingen ziet Mondelez de volumes herstellen: de fabrikant van Oreo, Côte d'Or en Toblerone groeit weer door meer te verkopen, in plaats van alleen meer te vragen. Toch blijft topman Dirk Van de Put op zijn hoede: vooral Amerikaanse consumenten houden de vinger...

  • icon
    Food29 oktober, 2026
    Hoe Lieven Vanlommel (Foodmaker) de “groene McDonald’s” klaarstoomt

    Foodmaker groeit in de supermarkten zo snel dat de productiecapaciteit de vraag amper kan bijhouden. Toch wil oprichter en CEO Lieven Vanlommel nu vooral werk maken van een internationale restaurantketen. Met investeerder Kharis Capital aan boord hoopt hij zijn droom van Foodmaker als de “groene McDonald’s” waar te maken.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail