RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Rudolf Louis Schweizer nieuwe voorzitter raad van bestuur Oetker

icon
Food25 maart, 2019

Rudolf Louis Schweizer is de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van voedingsconcern Oetker. Hij volgt August Oetker op die voorzitter was sinds 2010.

 

Verdeeldheid

Schweizer is een kleinzoon van Rudolf-August Oetker (1916-2007), die het bedrijf na de Tweede Wereldoorlog heropbouwde. De 51-jarige Rudolf Louis Schweizer is sinds 2012 lid van de raad van bestuur. Via zijn moeder, Rosely Schweizer, is hij ook betrokken bij de Duitse Schweizer Group, dat onderdelen produceert voor de autoindustrie.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Oetker kwam meermaals in de actualiteit omwille van interne verdeeldheid en familietwisten. Dat Rudolf-August Oetker in totaal 8 kinderen heeft uit drie huwelijken, heeft daar zeker toe bijgedragen. Vooral tussen de oudste zoon, August (uit het tweede huwelijk), en diens halfbroer Alfred (uit het derde huwelijk van hun vader) bestaan er al geruime tijd spanningen. Zo verhinderde August in 2009 dat zijn jongere halfbroer Alfred het leiderschap in het voedingsbedrijf overnam. In plaats daarvan werd Augusts broer, Richard Oetker, verrassend benoemd tot CEO. Zelf werd August nadien voorzitter van de raad van bestuur. Met de benoeming van Rudolf Louis Schweizer tot nieuwe voorzitter vist Alfred Oetker opnieuw achter het net.

 

De Oetker Group stelt ruim 32.000 mensen tewerk en boekte in 2017 een omzet van 11,6 miljard euro. Het concern verkoopt voedingsmiddelen als broodjes en pizza’s, maar ook bier, wijn en andere dranken. Het is verder actief in de chemie en logistiek en heeft een eigen financiële instelling.

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Mode24 september, 2026
    Vinted als “serieuze business”: hoe tweedehandsverkopers steeds grotere concurrenten worden voor de retail
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail