RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Het ruikt naar prijsstijgingen bij Douwe Egberts

icon
Food23 februari, 2022

Koffiereus JDE Peet’s, het bedrijf achter Douwe Egberts en Senseo, heeft opnieuw een goed jaar achter de rug. De omzet steeg met 6,1% en ondanks prijsstijgingen groeide het marktaandeel.

 

Leider in prijsstijgingen

CEO Fabien Simon is erg tevreden over 2021: de koffie- en theegroep heeft al zijn beloftes ingelost, ook al was het weer een jaar van onverwachte, mondiale storingen. Over het hele jaar steeg de organische omzet met 6,1%, om nog te versnellen tot 7,9% in de tweede jaarhelft. Met dat laatste hebben de coronaversoepelingen in de horeca veel te maken.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

“2021 was het jaar waarin we ons opnieuw hebben geconcentreerd op onze fundamentele ondernemerswaarden. We zetten ons nieuwe strategische kader uit, herinvesteerden in onze krachtige portefeuille en versterkten onze operationele discipline”, aldus Simon. 

 

Het moederbedrijf van Senseo en Pickwick was één van de eerste in de sector die prijsstijgingen doorvoerde, maar werd daarvoor opvallend genoeg niet afgestraft: marktaandelen bleven solide, de absolute marge per kopje steeg en de groep kreeg ook een grotere cashflow.

 

110 miljoen euro investeringen

Met die vrije kasstroom betaalde JDE Peet’s voor meer dan 110 miljoen euro aan investeringen, onder meer in duurzaamheidsdoelstellingen. Zo verhoogde het aandeel herbruikbare of recycleerbare tot 88% en bevatten de verpakkingen nu 40% gerecycled materiaal. Vanuit de Europese fabrieken komt inmiddels ook geen afval meer op stortplaatsen terecht. In totaal produceert de koffiegroep 15% minder afval bij de productie.

 

Dit jaar houdt JDE Peet’s de ogen open voor eventuele overnames of andere opportuniteiten, al blijft het bedrijf scherp letten op de andere kosten. Als de inflatie aanhoudt, zullen ook de prijzen blijven stijgen, waarschuwt de koffieproducent. Toch rekent de groep op een dubbelcijferige omzetgroei voor het hele jaar.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail