RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Spadel
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Spadel overschrijdt symbolische grens van 1 miljard liter

icon
Food3 april, 2025

Spadel heeft een uitzonderlijk jaar achter de rug: met een volumegroei van 9,1% rondde de Belgische watergroep voor het eerst de kaap van één miljard liter verkochte dranken. Ook de omzet steeg met bijna 10%.

Multilokaal model rendeert

De omzet steeg van Spadel steeg vorig jaar met 9,7% tot 379 miljoen euro, terwijl het bedrijfsresultaat (EBIT) met 42,3% omhoog schoot naar 71,4 miljoen euro. Onder de streep bleef 41 miljoen euro nettowinst (+45,3%) over. Voor de drankengroep zijn het recordresultaten, die het naar eigen zeggen te danken heeft aan alle merken en alle markten van de groep.

CEO Marc du Bois bevestigt: “Heel vaak hebben onze merken marktaandeel gewonnen en hun leadership versterkt. Ook opmerkelijk is dat de uitzonderlijke resultaten dit jaar tot stand kwamen zonder hittegolven in de Benelux en Frankrijk, die nochtans meer dan 60% van ons volume vertegenwoordigen.”

Spadel noemt zich een multilokaal bedrijf, met de focus op de Benelux, Frankrijk en Bulgarije. Het is de bedoeling dat elk land jaarlijks minstens een nieuw product op de markt brengt. Vorig jaar waren onder andere de natuurlijke energiedrank Zyla en Spa Fountain voor op kantoren nieuwe introducties.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Vrees voor hogere kosten

Dit jaar investeert de drankengroep in Bulgarije in een nieuwe productielijn en opslagruimte bij Devin, om de lokale vraag te ondersteunen. Innovatie blijft centraal staan, met onder meer nieuwe smaken bruiswater voor Spa en Carola, en een limonadereeks van Devin.

Toch waarschuwt de groep ook voor de geopolitieke situatie en economische onzekerheid in Europa, die kunnen wegen op de koopkracht en op de bedrijfskosten. Spadel anticipeert op stijgende kosten, zoals voor recyclage, belastingen en grondstoffen zoals rPET (gerecycleerd PET-plastic).

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food11 september, 2026
    Tesco voert strijd tegen ultrabewerkt voedsel op

    De Britse supermarktketen Tesco bant meer dan honderd additieven uit zijn huismerken, op vraag van klanten die gezonder willen eten en minder ultrabewerkte voeding willen consumeren.

  • icon
    Food11 september, 2026
    De innovatiemotor draait volop bij Carrefour België

    Met een vernieuwd non-foodaanbod, gezonde snacks, artisanale maaltijden, smaken uit de wereldkeuken en verschillende “combo deals” hoopt Carrefour dit najaar de Belgische shopper te verleiden.

  • icon
    Food11 september, 2026
    Heineken wil meerderheidsbelang in hard seltzer-merk Stëlz

    Heineken wil zijn minderheidsparticipatie in het drankenmerk Stëlz verhogen naar een meerderheidsbelang. Een volledige overname is momenteel niet het plan, benadrukt de brouwer.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail