RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Starbucks opent kassaloze winkel met Amazon Go

icon
Food19 november, 2021

In Manhattan hebben Amazon en Starbucks de handen in elkaar geslagen voor een hoogtechnologische koffie- en buurtwinkel. De Starbucks-vestiging werkt kassaloos en heeft binnenin een eigen Amazon Go-shop.

 

Shop-in-koffieshop

In de Manhattan-buurt in New York heeft een nieuw co-concept de deuren geopend: op 59th Street is voortaan een Starbucks Pickup-afhaalcafé met Amazon Go-winkel te vinden. De koffiebar gebruikt de kassaloze scantechnologie “Just Walk Out” van Amazon zodat mensen snel een koffie of een snack kunnen kopen, zonder nog langs de kassa te hoeven.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Bij het binnenkomen kunnen klanten aan de balie hun Starbucks-koffie oppikken die ze eerder via de app bestelden of iets te eten kopen in de geïntegreerde Amazon Go-markt. Om die binnen te gaan, moeten ze zich wel eerst aanmelden. Dat kan ofwel met een QR-code in de Amazon-app, maar gebeurt ook steeds vaker met je handpalm: met Amazon One koppelt Amazon kredietkaartgegevens aan de handafdruk van consumenten. Gewoon je hand tonen volstaat dus om je aan te melden.

In het Amazon Go-gedeelte van de winkel kunnen consumenten zowel Starbucks-producten, zoals koekjes en wraps, als kant-en-klare salades en broodjes van Amazon Kitchen kopen. Ook lokale trekkers zoals broodjes van Ess-a-Bagel en Magnolia Bakery zijn er in het assortiment te vinden.

 

Meer vestigingen op komst

Wat bezoekers meenemen, wordt vanzelf van de kredietkaart gehaald. Dat maakt ook consumptie ter plaatse mogelijk: naast de displays met eten zijn er zitplaatsen, grotere cabines voor vergaderingen en solo-eetcabines voor wie er wil telewerken of studeren. Extra koffie kunnen bezoekers bestellen via de Starbucks-app of bij een barista aan de toog.

“Het is een proof of concept waar we allebei van leren,” vertelt Kathryn Young, senior vice president voor wereldwijde groei en ontwikkeling bij Starbucks, aan CNBC. In het komende jaar staan nog twee soortgelijke winkelopeningen op de planning. Sinds de coronapandemie zoekt Starbucks naar gedigitaliseerde, contactloze en goedkopere manieren om consumenten van koffie te voorzien. De keten sloot op anderhalf jaar tijd 400 winkels, maar opende in steden wel meer afhaallocaties en zet sterk in op online voorbestellen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail