RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Pieter Pot
  • Onderwerpen Faillissement
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Steun van leveranciers redt Pieter Pot

icon
Food20 februari, 2023

De nieuwe eigenaren van de verpakkingsvrije supermarkt Pieter Pot hebben naar verluidt het bankroet van het bedrijf weten af te wenden. Ze zijn erin geslaagd openstaande facturen deels te laten kwijtschelden door verschillende leveranciers.

Op de valreep

Vorige week bleek Pieter Pot overgenomen te zijn door nieuwe aandeelhouders en aan de rand van het faillissement te staan. De laatste strohalm was een akkoord bereiken met de schuldeisers van het jonge bedrijf. De nieuwe eigenaren, Jordan Koppelle en Dominique Rommers van de Delicatessenfabriek, hebben verschillende leveranciers benaderd en gevraagd om openstaande rekeningen deels kwijt te schelden om het bedrijf te redden.

Naar eigen zeggen is dat gelukt: “Met de grootste crediteuren hebben we een akkoord gesloten, met een aantal kleinere zijn we nog in gesprek. Maar die gaan de boel niet laten omkiepen”, aldus de nieuwe aandeelhouders in het Algemeen Dagblad. Medeoprichter Martijn Bijmolt verlaat het bedrijf, collega Joeri Schoemaker is afgetreden als CEO maar blijft voorlopig wel het gezicht van Pieter Pot.

Pieter Pot is een verpakkingsvrije onlinesupermarkt die zich richt op duurzame consumptie. De start-up heeft snel aan populariteit gewonnen, maar kwam vorig jaar in moeilijke papieren. De financiële nood werd veroorzaakt door een aantal factoren, waaronder hoge operationele kosten en een moeilijke markt. Het bedrijf is echter van plan om door te gaan. Met de hulp van de leveranciers lijkt de innovatieve formule in ieder geval voorlopig gered.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food27 oktober, 2026
    Instacart geeft slimme winkelkar op: Carrefour en Morrisons moeten op zoek naar alternatief

    Pilootprojecten met het slimme winkelwagentje van Instacart bij Carrefour België en Morrisons moeten worden afgeblazen, nu het Amerikaanse technologiebedrijf geen toekomst meer ziet voor zijn Caper Cart. Zijn er alternatieven?

  • icon
    Food27 oktober, 2026
    Suikervrije dranken doen Coca-Cola bruisen

    In het derde kwartaal heeft Coca-Cola een sterker dan verwachte groei gerealiseerd van de omzet en de winst. De frisdrankgigant verhoogt ook de vooruitzichten voor het volledige boekjaar.

  • icon
    Food27 oktober, 2026
    Concurrentiewaakhond blokkeert Unox-deal tussen Unilever en Zwanenberg

    Als Zwanenberg Food Group de merken Unox en Zwan overneemt van Unilever, kan dat leiden tot duurdere rookworsten, kookworsten en soepen, vreest de Nederlandse concurrentiewaakhond, die de deal blokkeert.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail