RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags chocolade
  • Bedrijven Tony's Chocolonely
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Tony’s Chocolonely vindt groei in VS, maar vergroot verlies

icon
Food4 februari, 2025
Shutterstock.com

Chocoladeproducent Tony’s Chocolonely haalde vorig boekjaar een recordgroei van 33%, vooral dankzij de Verenigde Staten. De eerlijke chocolade is er nu ook te vinden bij Walmart en Kroger, maar de lokale productie slaat gaten in de winstmarge.

Naar Kroger en Walmart

Afgelopen boekjaar (tot eind september) brak Tony’s Chocolonely nipt door de omzetgrens van 200 miljoen euro. Het betekende een recordgroei van 33%, grotendeels aangedreven door de Verenigde Staten (+86%) en het Verenigd Koninkrijk en Ierland (+45%). In thuismarkt Nederland was er 6% groei, in de DACH-regio (Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland) zelfs 27%.

Twee derde van de groei kwam volgens CEO Douglas Lamont van volumegroei, een derde van prijsstijgingen. Die waren onvermijdbaar door de fors gestegen cacaoprijzen, maar toch rekende Tony’s Chocolonely de kosten niet allemaal door, benadrukt Lamont. Onder andere die beslissing resulteerde wel in een lichte daling van het bedrijfsresultaat van -2,2 miljoen naar -2,89 miljoen euro. Met de opstart van een productiefaciliteit voor vloeibare chocolade in de Verenigde Staten steeg het nettoverlies zelfs gevoelig: van 2,4 miljoen naar 6,8 miljoen euro.

Naar Waitrose en Colruyt

Toch ziet het bedrijf zijn langetermijnstrategie van investeren in groei als essentieel. Zeker nu Donald Trump dreigt met hoge invoertarieven, kan de Amerikaanse fabriek lonen. Het bedrijf heeft bovendien zes nieuwe partners toegevoegd aan zijn ‘Open Chain’: ook Waitrose en Colruyt kopen nu eerlijke cacao in via de samenwerkingsprincipes van Tony’s. Hierdoor werd 17.690 ton traceerbare cacao gekocht van 20.296 cacaoboeren, een toename van 19% ten opzichte van het voorgaande jaar.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De recordgroei van Tony’s Chocolonely is niet alleen een financiële mijlpaal, maar ook een bewijs van de schaalbaarheid van hun model voor een eerlijkere cacao-industrie, benadrukt de CEO. Het percentage gevallen van kinderarbeid bij de aangesloten cacaocoöperaties daalde van 4,4% naar 3,9%, vergeleken met het industriegemiddelde van 46,7%. Ook vond er geen ontbossing plaats in de productieketen, dankzij GPS-monitoring van ontbossingsrisico’s.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Aldi en Lidl kunnen concurrenten niet langer blokkeren in het VK

    In het Verenigd Koninkrijk gelden voor Aldi en Lidl voortaan dezelfde vergunningsregels als voor de traditionele supermarktketens. Daarmee krijgen de grote concurrenten hun zin: zij eisten al langer een gelijk speelveld.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    Heineken waarschuwt: afslankmiddelen bedreigen bierverkoop

    De opmars van afslankmiddelen als Ozempic en Wegovy heeft een groeiende impact op de biersector. Heineken waarschuwt Britse horeca-uitbaters dat consumenten minder alcohol drinken en spoort hen aan hun aanbod aan te passen. Onderzoek bevestigt dat de medicijnen het alcoholverbruik aanzienlijk kunnen verminderen.

  • icon
    Food23 oktober, 2026
    [In Beeld] Aldi opent pop-up-wijnbar in Antwerpen

    Om met het oog op de feestdagen te bewijzen dat goede wijn niet duur hoeft te zijn, opent Aldi zijn eigen tijdelijke wijnbar Al Divino in hartje Antwerpen. Bezoekers kunnen er nog tot en met 1 november terecht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail