RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven IntermarchéUnilever
  • Onderwerpen RechtszaakToeleveringsketen
  • Geografie Frankrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Unilever dagvaardt Intermarché na beschuldiging van krimpflatie

icon
Food22 januari, 2024
Shutterstock.com

In Frankrijk daagt Unilever supermarktketen Intermarché voor de rechter, omdat die de fabrikant in zijn winkels openlijk beschuldigt van krimpflatie voor de merken Knorr, Magnum en Carte d’Or.

“Verrassende dagvaarding”

In verschillende Franse winkels van Intermarché verschenen eind vorige week opmerkelijke affiches, waarop de retailer zijn leverancier beschuldigt van krimpflatie. De inhoud van de verpakking voor bepaalde merken werd immers kleiner, terwijl de prijs dezelfde bleef. “Avant, Magnum ça voulait dire grand” (“Vroeger betekende Magnum groot”) staat er bijvoorbeeld: volgens de supermarktketen daalde het gewicht van een Magnum met 70 gram, waardoor de verkoopprijs per kilogram tot 39% steeg. Ook Carte d’Or en Knorr zouden zich bezondigen aan krimpflatie.

Unilever is allesbehalve opgezet met de actie. De fabrikant stuurde deurwaarders naar enkele supermarkten met de vraag om te stoppen met de “denigrerende” affichecampagne. Nu daagt de fabrikant de retailer ook voor de rechter. “We hebben een verrassende dagvaarding ontvangen vanwege Unilever”, bevestigt Intermarché tegenover nieuwswebsite 20minutes. Een hoorzitting staat gepland op 31 januari, wat toevallig of niet ook de deadline is voor de commerciële negotiaties in Frankrijk.

Verplichting op komst?

“We hekelen de praktijk van krimpflatie nu al enkele weken, ruim vóór het begin van de huidige onderhandelingen”, zegt Intermarché. De retailer hoopt met deze campagne fabrikanten te bewegen tot een grotere transparantie.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Intermarché is niet de eerste of enige supermarktketen die fabrikanten beschuldigt van oneerlijke praktijken. Vorig najaar verschenen ook in de rayons van Carrefour al pancartes met de melding “Dit product heeft zijn gewicht zien afnemen en de prijs die onze leverancier in rekening brengt zien stijgen”. De actie leidde tot beschuldigingen van hypocrisie, omdat de retailer zelf enkele huismerken in verpakking had verkleind.

De Franse regering overweegt om fabrikanten en retailers te verplichten om consumenten te informeren wanneer ze een product in afmeting of gewicht verkleinen. Daarvoor is wel een akkoord van de Europese Commissie vereist.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food11 september, 2026
    Nestlé verhoogt prijzen door oplopende kosten Midden-Oosten

    Nestlé verhoogt prijzen, past recepturen aan en schrapt producten waarvoor consumenten niet genoeg willen betalen. Naar eigen zeggen noodgedwongen, want volgens topman Philipp Navratil jaagt het conflict in het Midden-Oosten de kosten voor energie, transport en grondstoffen de lucht in.

  • icon
    Food11 september, 2026
    Tesco voert strijd tegen ultrabewerkt voedsel op

    De Britse supermarktketen Tesco bant meer dan honderd additieven uit zijn huismerken, op vraag van klanten die gezonder willen eten en minder ultrabewerkte voeding willen consumeren.

  • icon
    Food11 september, 2026
    De innovatiemotor draait volop bij Carrefour België

    Met een vernieuwd non-foodaanbod, gezonde snacks, artisanale maaltijden, smaken uit de wereldkeuken en verschillende “combo deals” hoopt Carrefour dit najaar de Belgische shopper te verleiden.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail