RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Unilever
  • Onderwerpen Herstructurering
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Unilever denkt aan afsplitsing voedingstak

icon
Food18 maart, 2026
Shutterstock.com

Gaan na de ijsjes straks ook de andere voedingsmerken van Unilever de deur uit? De kans lijkt reëel: de multinational onderzoekt pistes om het portfolio te stroomlijnen. Die denkoefening bevindt zich evenwel nog in een vroeg stadium.

Verschillende opties op tafel

Volgens persagentschap Bloomberg bestudeert Unilever wel degelijk een mogelijke afsplitsing van zijn voedingstak. De producent van merken als Knorr en Hellmann’s zou in gesprek zijn met adviseurs over de mogelijke opties. Het concern zou bijvoorbeeld alle voedingsmerken kunnen afstoten, of toch enkele topmerken behouden. Een verkoop zou Unilever tientallen miljarden dollars kunnen opleveren, denken analisten. Er wordt geen beslissing verwacht voor 2027.

Verrassend is de berichtgeving niet: geruchten in die zin gaan al jaren de ronde, en werden nog aangewakkerd door de recente afsplitsing van de ijsdivisie, die een aparte beursnotering kreeg als The Magnum Ice Cream Company. Daarnaast stootte Unilever de voorbije jaren al verschillende niet-kernactiviteiten in voeding af, waaronder de theedivisie, de margarines en merken als De Vegetarische Slager, Conimex en Unox. Onder CEO Fernando Fernandez gaat Unilever verder met de transformatie van een groep die voedingsmiddelen verkoopt naar een groep die zich richt op schoonheid, persoonlijke verzorging en welzijn. In voeding ligt het groeipotentieel nu eenmaal lager.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food5 november, 2026
    Colruyt geeft nu al aftrap voor kerstoffensief

    Vanaf vandaag tot midden december gaan meer dan 280 Colruyt-winkels samen ruim 1,2 miljoen proefbordjes serveren. Hiermee trapt de retailer de eindejaarsperiode voor het tweede jaar op rij vroeg af, na een succesvolle eerste campagne vorig jaar.

  • icon
    Food5 november, 2026
    Kraft Heinz verkoopt koffiemerken om herstel te financieren

    Kraft Heinz neemt afscheid van het grootste deel van zijn Noord-Amerikaanse koffieactiviteiten. De verkoop van merken als Maxwell House, Gevalia en Tassimo moet de schuldenlast verlichten en ruimte creëren voor nieuwe investeringen. Intussen blijft de omzet dalen, al presteert het voedingsconcern beter dan verwacht.

  • icon
    Food5 november, 2026
    Pro-Russische hackers claimen aanval op supermarktkoelingen: “Systemische nalatigheid”

    Zoals voorspeld, krijgt de grootschalige cyberaanval op Europese supermarktkoelingen een geopolitiek staartje. Twee pro-Russische hackerscollectieven eisen de sabotage op die onder meer Delhaize, Carrefour en Edeka trof. Al betekent dat niet per se dat ze ook echt de daders zijn.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail