RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Doorstart American Apparel zonder omstreden oprichter

icon
Mode26 januari, 2016

De Amerikaanse rechtbank heeft het reorganisatieplan van American Apparel goedgekeurd. Meteen mag oprichter Dov Charney een kruis maken over een comeback bij zijn geesteskind. Charney liet al weten niet in beroep te gaan.

Ondanks bod van 300 miljoen dollar

De geplaagde modeketen American Apparel kan onder een nieuwe eigenaar werk maken van een doorstart. De handelsrechtbank van Wilmington (Delaware) heeft zopas ingestemd met het reorganisatieplan waarbij de huidige schuldeisers 230 miljoen dollar aan obligaties omzetten in aandelen. De keten treedt nu officieel uit “chapter 11” en komt in handen van een aantal hedge funds, bij wie Monarch Alternative Capital.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De rechterlijke beslissing maakt meteen ook een einde aan de overnamepoging door Dov Charney, de omstreden oprichter van American Apparel. Die had, met de steun van twee investeringsfirma’s (Hagan Capital Partners en Silver Creek Capital Partners), een bod van 300 miljoen dollar uitgebracht om de keten die hij in 1989 had opgericht ‑ maar waar hij in 2014 de laan uitgestuurd werd na klachten over seksuele intimidatie ‑ weer in handen te krijgen.

 

Charney liet al weten de handdoek in de ring te gooien. Echter niet zonder nog een laatste keer uit te halen naar het huidige management: “De trieste werkelijkheid is dat American Apparel, de grootste kledingfabrikant van Amerika, niet zal kunnen overleven.” Al ziet de huidige topvrouw Paula Schneider dat uiteraard anders: “We hebben de financiële middelen, we hebben een strategie, we hebben een goed management en een ongelooflijk merk. Ik wil van daaruit vertrekken en iets moois opbouwen.” Voor de kledinggroep werken 8.700 mensen.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode17 september, 2026
    Torfs doet Nederlandse overname na recordjaar

    Schoenen Torfs verwerft een meerderheidsbelang in het Nederlandse online fashionplatform The Little Green Bag. Met de overname wil de Belgische schoenenretailer een groep van complementaire modemerken uitbouwen en The Little Green Bag naar België brengen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Eigenaar van Gigue neemt ook modemerk Jeff over

    De West-Vlaamse ondernemer Lieven Vandaele heeft het Brusselse damesmodemerk Jeff overgenomen. Na de eerdere overname van Gigue bouwt hij zo verder aan een Belgische modegroep. Voor Jeff staan onder meer eigen winkels en meer samenwerking achter de schermen op de agenda.

  • icon
    Mode16 september, 2026
    Frasers-topman wordt nieuwe voorzitter Hugo Boss

    Michael Murray, de CEO van Frasers Group, is de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van Hugo Boss. Hij volgt Stephan Sturm op, die afgelopen maandag zijn ontslag aankondigde.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Algemeen28 augustus, 2026
    Anti-greenwashingregels EmpCo dwingen bedrijven hand diep in eigen boezem te steken
  • icon
    Mode25 augustus, 2026
    Kardashians Skims haalt designtop van Supreme binnen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail