RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Bestseller “onverwacht positief” over 72% winstverlies

icon
Mode14 oktober, 2020

Bestseller, de groep boven Vero Moda, Jack & Jones en meer, sluit zijn boekjaar “onverwacht positief” af. De omzetdaling was kleiner dan verwacht, al kelderde de winst wel pijlsnel.

 

Dankbaar voor restje winst

Bestseller zegt “dankbaar en trots” te zijn dat het boekjaar 2019/20 toch nog met (een beetje) winst kon afsluiten. In het voorbije jaar daalde de winst voor belastingen liefst 72% tot 776 miljoen Deense kronen (104 miljoen euro). Omwille van de coronacrisis had de Deense modegroep evenwel rode cijfers verwacht: CEO Anders Holch Povlsen heeft het over “een onverwacht positief resultaat”.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ook de omzetdaling bleef beperkter dan verwacht: de groep achter Only en Vila haalde een netto-omzet van 24,1 miljard Deense kronen (3,2 miljard euro), wat 6,5% minder was dan een jaar eerder. Veel minder dan anders en verhoopt, geeft de modeholding toe, maar “rekening houdend met de huidige wereldwijde situatie en de enorme uitdagingen waarmee zowel de maatschappij als wij als bedrijf geconfronteerd worden, kunnen we alleen maar trots en tevreden zijn om winst te maken”.

 

Meer winkels overleefd dan verwacht

De kledingretailer en -groothandelaar zegt nauw te hebben samengewerkt met de leveranciers en groothandelsklanten, waardoor de winkelportefeuille “min of meer onveranderd” is gebleven. Zowel bijna alle eigen winkels als wholesaleverkooppunten hebben de covid-crisis tot nu toe overleefd. Het bedrijf geeft wel toe dat dit aan fikse toegevingen van verhuurders te danken is, waardoor Bestseller meer huurcontracten kon behouden dan verwacht. Slechts 14 van de 2.600 verkooppunten gingen definitief dicht.

Tijdens het voorjaar deed de multimerkenspeler beroep op een steunpakket van de Deense overheid, maar nu heeft Bestseller dat geld alweer terugbetaald. Nochtans zag de groep zich genoodzaakt 750 medewerkers te ontslaan en waarschuwt Povlsen voor mogelijke winkelsluitingen in de toekomst: “We zullen, zoals altijd, onze winkelportefeuille aanpassen aan de winstgevendheid van elke markt.”

Niet alle markten staan er immers hetzelfde voor. In onder meer India, Noord-Amerika en Zuid-Amerika ligt het zakelijke leven volgens Bestseller zo goed als stil, terwijl Midden- en Noord-Europa snel weer voet aan de grond krijgen en ook Zuid-Europa vooruitgang boekt. Om tot een volledig herstel te komen, zal nog hard gewerkt moeten worden, luidt het. Dat zal onder meer gebeuren op het vlak van duurzaamheid en digitalisering, naar eigen zeggen twee fundamentele pijlers in de toekomststrategie van het bedrijf.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail