RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

“FNG sjoemelde al jaren met de cijfers”

icon
Mode1 april, 2021

De gevallen modegroep FNG zou beleggers en banken al sinds 2018 om de tuin hebben geleid met foutieve en bedrieglijke financiële cijfers. Anders was het bedrijf toen al failliet gegaan, klinkt het nu.

 

Kunstmatige en bedrieglijke rapportering

Het ging al vele jaren slecht bij FNG, zo concludeert een nieuw onderzoeksrapport op aanvraag van de curatoren. Volgens de ondernemingsrechtbank was het in juni 2018 zo slecht gesteld met de modegroep achter onder meer Brantano, CKS en Fred & Ginger, dat die zich zich vermoedelijk alleen nog in stand kon houden door te bluffen en te liegen. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Er is met name sprake van “foutieve en onvolledige financiële rapportering” tegenover kredietverleners, dus zowel de banken als de individuele beleggers, en dan nog “op kunstmatige en bedrieglijke wijze”. Dat bericht De Standaard aan de hand van een nieuw vonnis, dat meteen ook de periode van zes maanden voor het faillissement als verdacht aanduidt. Zes maanden zijn het wettelijk maximum, dus de rechtbank mag niet verder teruggaan in de tijd.

 

Al voor beursgang

De kunstgrepen waren volgens de ondernemingsrechtbank wellicht nodig om de obligatiehouders, goed voor bijna tachtig miljoen euro, en de banken, die een verse lening van 240 miljoen hadden verstrekt, aan boord te houden. Zo niet, had de groep mogelijk toen al schuldbescherming moeten aanvragen.

 

Het weerhield de groep er nochtans niet van om net in die zomer van 2018 triomfantelijk een tweede beursgang te lanceren op de Brusselse beurs. Die beursgang, gesteund door de banken en goedgekeurd door de toezichthouder, zou dus op “bedrieglijke” cijfers zijn gebaseerd. Achteraf bleek inderdaad dat beurswaakhond FSMA kritische vragen stelde aan FNG, maar daar nooit een bevredigend antwoord op kreeg. Uiteindelijk droeg de FSMA haar onderzoek over aan het gerecht.

 

Kans voor obligatiehouders

Voor de obligatiehouders zijn de nieuwe ontdekkingen een “gamechanger”, aldus advocaat Geert Lenssens in De Standaard. Een honderdtal van hen probeert via juridische stappen nog iets van het verloren geld terug te krijgen. Onder hen zitten heel wat kleine, particuliere beleggers die waren aangetrokken door het fenomenale groeiverhaal. Lenssens wil nu ook (ex-)bestuurders van FNG aanklagen, en later zelfs de banken en de bedrijfsrevisor die de beursgang hebben gesteund.

 

De banken dienden eerder al van hun kant een schadeclaim in en bemoeilijken momenteel de verkoop van Ellos, de enige overblijvende poot van het FNG-imperium. De banken vinden dat de opbrengst van die verkoop hen toekomt, maar de voormalige eigenaar van Ellos eist eveneens een stuk van de koek. De investeerdersgroep werd namelijk in – waardeloze – aandelen uitbetaald. 

 

Ondertussen loopt het strafrechtelijk onderzoek naar de drie oprichters en twee van hun zakenadvocaten. Het nieuwe vonnis zal zeker ook gevolgen hebben voor het verdere verloop van dat strafonderzoek.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail