RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Boohoo
  • Onderwerpen Fraude
  • Geografie Frankrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Misleidende kortingen zadelen Boohoo op met miljoenenboete

icon
Mode20 augustus, 2026

(update) De Franse consumentenautoriteit heeft de Britse fast-fashion retailer Boohoo een miljoenenboete opgelegd wegens misleidende praktijken: veel kortingen in de webshop bleken geen echte prijsverlagingen.

2,3 miljoen euro

Uit een analyse van de promoties op de Boohoo-webshop is gebleken dat 40% van de aangeboden kortingen geen echte prijsverlagingen waren, zegt het Franse Directoraat-Generaal voor Concurrentie, Consumentenzaken en Fraudebestrijding (DGCCRF). 7% van de kortingen waren kleiner dan geadverteerd en in 48% van de gevallen was de prijs zelfs gestegen. Bovendien gebruikte Boohoo termen zoals “leer” en “suede” voor synthetische producten, wat in strijd is met de Franse regels omtrent productetikettering. Dat resulteert in een boete van 2,3 miljoen euro wegens misleidende praktijken.

De boete is tekenend voor een bredere trend van strengere regelgeving in de mode-industrie, en dan vooral tegenover online fast-fashionbedrijven, zoals de Chinese platforms Shein en Temu. De Franse overheid gaat voor een harde aanpak en heeft pas in juni een wet aangenomen die boetes oplegt voor wat als “wegwerp”-kleding wordt beschouwd.

Een woordvoerder van Boohoo reageerde: “Deze problemen uit het verleden hebben betrekking op de periode van oktober 2023 tot februari 2024, toen het bedrijf nog onder het vorige management stond, en zijn inmiddels opgelost. We hebben volledig meegewerkt met de toezichthouder en blijven onze prijsstelling en etikettering van producten evalueren.” Boohoo is sinds maart 2025 eigendom van de warenhuisketen Debenhams.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    Hoe afslankmedicatie het koopgedrag van modeshoppers verandert

    Het toenemend gebruik van afslankmiddelen heeft een blijvende impact op de mode-industrie en de modehandel. Gebruikers die afvallen kopen nieuwe kledij in kleinere maten, maar retailers mogen shoppers met grotere maten nu niet in de steek laten.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    Damart trekt naar de Franse supermarkten

    Damart waagt zich voor het eerst buiten zijn eigen winkelnetwerk. Het Franse modemerk brengt zijn thermisch ondergoed naar meer dan 1.100 verkooppunten van onder meer Carrefour, E.Leclerc, Coopérative U en La Halle. Daar hoopt de keten een jonger publiek te vinden.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail