RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven BHVShein
  • Onderwerpen winkelopeningen
  • Geografie Frankrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Franse warenhuisketen BHV stelt opening van vijf Shein-winkels uit

icon
Mode14 november, 2025
Shutterstock.com

De opening van Shein-winkels in vijf Franse BHV-warenhuizen, die gepland was voor november en december, wordt “met enkele dagen of weken” uitgesteld omdat de retailer aanbod en prijzen wil aanpassen.

Tumultueuze opening

Frédéric Merlin, directeur van de Société des Grands Magasins (SGM), de eigenaar van BHV, maakte het nieuws vrijdag bekend: “We moeten het aanbod aanpassen, we moeten het prijsbeleid aanpassen en daarom zullen we onze openingen in de provincie waarschijnlijk met een paar dagen of weken uitstellen.”

Na de tumultueuze opening in BHV Parijs op 5 november, was het plan dat Shein op 18 november zou openen in Dijon en Reims, op 21 november in Grenoble en begin december in Angers en Limoges. Ondanks de felle kritiek in Frankrijk zullen de geplande vestigingen wel degelijk opengaan, benadrukt de topman.

Naar aanleiding van het partnership met Shein besliste Galeries Lafayette zijn samenwerking met SGM stop te zetten. Verschillende modemerken zegden hun contract op en de Franse overheid dreigde met een schorsing – een procedure die alweer werd ingetrokken, nadat de Chinese retailer verboden producten van de website verwijderde.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Food10 september, 2026
    Spar-veteraan Pim Dirckx wordt nieuwe CEO van Scapino

    Scapino haalt Pim Dirckx binnen als nieuwe CEO. De voormalige operationeel directeur van Spar Nederland neemt vanaf 14 september de dagelijkse leiding over de Nederlandse schoenen- en kledingketen. Amper twee weken na het onverwachte vertrek van Adem Doymaz is zo al een opvolger gevonden.

  • icon
    Mode10 september, 2026
    Primark dan toch overstag: start met thuisbezorging

    Primark gaat in Groot-Brittannië thuisbezorging aanbieden. De prijsvechter neemt zo afscheid van een jarenlang principe: online bestellen mocht, maar de klant moest zijn aankoop in de winkel ophalen. De koerswijziging komt er nu de modeketen zich afscheurt van moederbedrijf Associated British Foods en de Europese verkoop onder druk staat.

  • icon
    Mode9 september, 2026
    Nike-aandeelhouders wijzen meer klimaattransparantie af

    De aandeelhouders van Nike hebben een voorstel voor meer transparantie over de klimaatdoelstellingen van het sportmerk verworpen. Wel keurden beleggers het omstreden beloningspakket van het topmanagement goed.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail