RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Gigue
  • Onderwerpen winkelopeningen
  • Geografie Antwerpen
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Gigue wil weer eigen winkels openen

icon
Mode10 februari, 2025
Gigue

Nu de eerste collecties weer in de winkels liggen, kijkt Gigue vooruit: de heropening van eigen winkels staat hoog op de agenda. Het Antwerpse modemerk mikt op een drietal eigen boetieks.

Terug naar Antwerpen

Na een bewogen jaar staat het modelabel Gigue opnieuw op de kaart. Onder de vleugels van de West-Vlaamse onderneming Castellino werkt creatief directeur Audrey Wyckmans aan de toekomst van het merk dat haar vader 33 jaar geleden oprichtte. De zomercollectie hangt opnieuw in meer dan tachtig multimerkenboetieks en in de enige overgebleven Gigue-winkel in Gent.

Het team is flink gekrompen en werkt vanuit een tijdelijk kantoor in Kontich, vertelt Wyckmans aan Gazet van Antwerpen, maar dat laat het merk volgens haar ook meer wendbaarheid toe. Castellino wil het merk autonoom laten werken, zonder overkoepelende functies of hiërarchie.

Tegelijk mikt het merk op nieuwe winkelopeningen. In plaats van de vroegere acht winkels hoopt Wyckmans nu op een drietal: naast de bestaande winkel in Gent staat de voormalige vestiging in de Antwerpse Schuttershofstraat hoog op het verlanglijstje.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Algemeen23 oktober, 2026
    Herbruikbare e-commerceverpakking slaagt voor consumententest

    Consumenten blijken bereid om verzendverpakkingen terug te brengen, zeker wanneer ze hun waarborg eenvoudig kunnen recupereren. Dat leert een proefproject van Bpost, Torfs en Juttu. De uitdaging verschuift nu van consumentengedrag naar logistiek en rendabiliteit: wie organiseert een systeem dat ook op grote schaal werkt?

  • icon
    Mode23 oktober, 2026
    Kering houdt stand, maar Gucci blijft zorgenkind

    Luxegroep Kering ziet zijn omzet stabiliseren, ondanks de aanhoudende terugval bij Gucci. Andere merken, zoals Saint Laurent en Bottega Veneta, presteren beter. Topman Luca de Meo zet ondertussen stevig het mes in het winkelnetwerk om de winstgevendheid te herstellen.

  • icon
    Mode22 oktober, 2026
    China en tweedehandsmarkt zetten Hermès onder druk

    Het Franse luxehuis Hermès ziet de groei terugvallen tot het laagste niveau sinds de coronapandemie. Vooral de Chinese markt stelt teleur, terwijl analisten vraagtekens plaatsen bij het exclusieve karakter van de iconische Birkin- en Kelly-handtassen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Prijsconflict met Coca-Cola leidt tot lege rekken bij Aldi Duitsland
  • icon
    Vrije tijd12 oktober, 2026
    Singaporese holding redt Nederlandse fietsmerken Batavus, Babboe en Koga
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Deal McCormick en Unilever stapje dichterbij: VS akkoord, nu VK nog
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail