RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

H&M ziet verkopen kelderen

icon
Mode16 maart, 2020

Ondanks de uitbraak van de coronacrisis zag H&M de omzet in het eerste kwartaal van het lopende boekjaar verder stijgen. Voor het tweede kwartaal verwacht de keten niettemin een zware impact door de verdere verspreiding van het virus in Europa.

 

Terugval in China

In het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar (van 1 december 2019 tot 29 februari 2020) steeg de omzet met 8% tot 54,9 miljard Zweedse kroon (5 miljard euro). Bij constante wisselkoersen ging de omzet 5% hoger.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De omzetontwikkeling in de tweede helft van het kwartaal werd al negatief beïnvloed door de uitbraak van het coronavirus, vooral in China. Steeg de verkoop in China tijdens de eerste helft van het kwartaal nog met 27% (in lokale valuta), viel de vraag daarna aanzienlijk terug. Daardoor daalde de omzet van de groep in China over het hele kwartaal zelfs nog met 24%. Op het hoogtepunt van de crisis waren 334 van de 518 Chinese winkels gesloten.

 

De verdere verspreiding van het coronavirus in Europa heeft tijdens de eerste twee weken van maart al een grote impact gehad op de verkopen van H&M. In verschillende EU-landen blijven de winkels voorlopig gesloten. In sommige andere landen zijn ze enkel tijdens de week open. Volgens de modeketen lijkt de verkoop in China zich intussen wel weer te herstellen.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

  • icon
    Mode5 oktober, 2026
    El Ganso opent eerste Belgische winkel in Luik

    El Ganso zet voet aan wal in België met een eerste corner bij warenhuisketen Inno in Luik. Het Madrileense modemerk staat bekend om zijn preppy looks en is bezig een sterke expansieslag.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Schoonheid/verzorging7 september, 2026
    EssilorLuxottica: familieconflict escaleert en hertekent topstructuur
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail