RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hudson’s Bay trekt weg van de beurs

icon
Mode23 oktober, 2019

De Canadese warenhuisgroep Hudson’s Bay wordt van de beurs gehaald: een groep aandeelhouders is bereid zeven euro per aandeel te betalen om de groep te privatiseren. Dat zou een totaal van 1,3 miljard euro opleveren.

 

Speciaal comité bereikt deal

Hudson’s Bay in eigen handen nemen is de beste oplossing voor het warenhuisbedrijf, zo luidt het unanieme besluit van een speciaal comité aangesteld door de raad van bestuur. “We zijn overtuigd dat deze transactie de beste weg vooruit is voor HBC en voor de aandeelhouders”, laat comitévoorzitter David Leith weten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Na vier maanden overleg, ook met de minderheidsaandeelhouders van het beursgenoteerde bedrijf, is een overeenkomst bereikt over de keuze om Hudson’s Bay van de beurs te halen en de overnamesom die daarmee gepaard gaat. Een groep huidige aandeelhouders, waaronder verschillende leden van de raad van bestuur en voorzitter Richard Baker, wil 10,3 Canadese dollar per aandeel betalen voor de groep, wat liefst 62% meer is dan de recente aandeelkoers en de warenhuisgroep op 1,9 miljard Canadese dollar (1,3 miljard euro) waardeert.

 

Sombere toekomstvisie

Het speciale comité argumenteert dat dit de beste optie is omdat het bedrijf dringend cash nodig heeft, onder meer door de sluiting van alle winkels in Nederland. Ook beklemtoont het comité dat gezien het “slechter wordende retailklimaat” de waarde van het vastgoed van Hudson’s Bay mogelijk achteruit zal gaan in de toekomst en dat ook de aandelenkoers verder blijft kelderen.

 

Om de deal te formaliseren is er weliswaar nog een bijzondere aandeelhoudersvereniging binnenkort, waar alle minderheidsaandeelhouders hun stem mogen uitbrengen. Weinig optimistisch klinkt de oproep van Leith aan beleggers alvast om eieren voor hun geld te kiezen en, gezien de sombere vooruitzichten, het schip zo snel mogelijk te verlaten.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode7 oktober, 2026
    Asos bevestigt dat hackers de app binnendrongen

    Asos bevestigt dat hackers de app van de moderetailer misbruikten voor een publieke afpersingspoging, een zeldzame aanpak in cyberaanvallen. De kledingwebshop spreekt over mogelijke toegang tot basisgegevens, maar ziet voorlopig geen impact op betaalkaartgegevens of wachtwoorden.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Primark maakt plaats voor borstvoeding in Duitse winkels

    Primark richt in 26 Duitse winkels speciale ‘Mom’s Rooms’ in waar moeders in alle rust borstvoeding kunnen geven of kolven. De modeketen speelt daarmee in op een behoefte die ze zelf liet onderzoeken.

  • icon
    Mode6 oktober, 2026
    Hackers kapen Asos-app voor afpersingsbericht

    Duizenden klanten van Asos kregen dinsdag via de officiële app een opvallend bericht van vermeende hackers. Zij zeggen toegang te hebben tot de dataomgeving van de Britse moderetailer en dreigen gegevens te lekken. Asos onderzoekt de zaak.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging14 september, 2026
    Wibra lanceert wasmiddelen onder huismerk
  • icon
    Schoonheid/verzorging11 september, 2026
    WONDR gooit vertrouwde golven én blokken overboord
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail