RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Hugo Boss
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hugo Boss: winst groeit sneller dan omzet

icon
Mode7 maart, 2024

2023 was een recordjaar voor Hugo Boss. Het modemerk ziet zich bevestigd in zijn nieuwe strategie, die zich vooral op winstgroei richt.

Juiste strategie

De omzet van Hugo Boss klom vorig jaar met 18% tot het recordniveau van 4,2 miljard euro. Een solide prestatie voor een merk dat, zeker tijdens de coronajaren, in een zwart gat dreigde te vallen. Nog opvallender is weliswaar dat het bedrijfsresultaat met 22% steeg tot 410 miljoen euro, goed voor een marge van 9,8%.

De takken Boss en Hugo wonnen allebei aan marktaandeel, waardoor de Duitse modegroep de omzet- en winstdoelstellingen in 2023 tot twee keer toe naar boven kon bijstellen. CEO Daniel Grieder ziet er een bevestiging in dat zijn CLAIM 5-strategie, die nu het tweede jaar achter de rug heeft, de juiste is.

Hij heeft het over “versneld momentum” en “sterke prestaties in alle bedrijfsgebieden”. Zijn commentaar dient echter vooral om de analisten en aandeelhouders gerust te stellen, want die waren vorig kwartaal ontgoocheld over de hoge kostprijs van de groei.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Vertraging in omzet

Toch waarschuwt het bedrijf voor “zwak consumentensentiment”, waardoor de omzetdoelstelling van vijf miljard euro vertraging kan oplopen. Voor 2024 rekent de modegroep nu op een omzetgroei tussen 3 en 6%, maar een bedrijfsresultaat dat 5 tot 15% stijgt. Ook de winstmarge moet verbeteren tot een niveau tussen 10,0 en 10,7%. Hugo Boss blijft bij de doelstelling om in 2025 minstens 12% EBIT-marge te bereiken.

Dit jaar gaan zowel Boss als Hugo verder met de uitrol van hun nieuwste winkelconcepten. Vandaag zijn al ongeveer 200 winkels gerenoveerd. Daarnaast wil de retailer inzetten op digitalisering en kunstmatige intelligentie voor de aankoop, productie en logistieke activiteiten. Zo streeft Hugo Boss ook naar extra marktaandeelwinst in 2024.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt

    De Europese onlineverkoop van mode, beauty en luxe blijft groeien, maar de machtsverhoudingen verschuiven. Beauty presteert beter dan mode, terwijl marktplaatsen en tweedehandsplatformen een steeds groter deel van de cross-border retail naar zich toe trekken.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Spar-veteraan Pim Dirckx wordt nieuwe CEO van Scapino

    Scapino haalt Pim Dirckx binnen als nieuwe CEO. De voormalige operationeel directeur van Spar Nederland neemt vanaf 14 september de dagelijkse leiding over de Nederlandse schoenen- en kledingketen. Amper twee weken na het onverwachte vertrek van Adem Doymaz is zo al een opvolger gevonden.

  • icon
    Mode10 september, 2026
    Primark dan toch overstag: start met thuisbezorging

    Primark gaat in Groot-Brittannië thuisbezorging aanbieden. De prijsvechter neemt zo afscheid van een jarenlang principe: online bestellen mocht, maar de klant moest zijn aankoop in de winkel ophalen. De koerswijziging komt er nu de modeketen zich afscheurt van moederbedrijf Associated British Foods en de Europese verkoop onder druk staat.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode11 augustus, 2026
    Nederlandse modeketen Norah maakt comeback in Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail