RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
RetailDetail NL
Nederland - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retailhunts
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven GaleriaInno
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Meer omzet, minder winst voor Inno

icon
Mode29 april, 2024
INNO

Terwijl moederbedrijf Galeria moet saneren, heeft Inno voor het tweede opeenvolgende jaar winst geboekt, al lag die wel iets lager dan een jaar eerder. De premiumstrategie van de warenhuisketen lijkt te lonen.

Premium positionering

Inno boekte afgelopen boekjaar – dat eind september werd afgesloten – een omzet van 292 miljoen euro, een groei met 2,5%. De nettowinst bedroeg 1,3 miljoen euro. Een jaar eerder was dat nog 2,6 miljoen. Dat blijkt uit de zopas gepubliceerde jaarrekening, die De Tijd kon inkijken. De warenhuisketen boekt voor het tweede jaar op rij winst, na moeilijke jaren. In 2021 bedroeg het verlies wel 12 miljoen euro.

De retailer sleutelt aan z’n kostenstructuur, onder andere door huurcontracten te heronderhandelen, maar investeert tegelijk ook in de renovatie van het winkelpark en in de uitbouw van “strategische afdelingen” zoals parfumerie, juwelen en handtassen. CEO Armin Devender wil de Belgische warenhuisketen iets hoger in de markt positioneren en minder afhankelijk maken van mode.

Verkoopproces loopt nog

Galeria, het moederbedrijf van Inno, maakt intussen een saneringsoperatie door, waarbij  in Duitsland 76 van de 92 vestigingen een doorstart zullen maken. In totaal verliezen 1400 van de 12.800 medewerkers hun baan. Recent heeft Richard Baker, de eigenaar van de Hudson’s Bay Company, zich gemeld als overnemer van de insolvente warenhuisgroep, via zijn investeringsmaatschappij NRDC. De schuldeisers moeten op 28 mei wel nog hun zegen geven over dat bod.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Inno valt echter buiten die overnamedeal: de Belgische dochter werkt los van Galeria en staat sinds oktober vorig jaar apart te koop. Dat verkoopproces loopt nog en de jaarrekening biedt daarover geen nieuwe informatie.  

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode10 september, 2026
    [Analyse] Mode ruimt baan voor beauty in de Europese e-commercemarkt

    De Europese onlineverkoop van mode, beauty en luxe blijft groeien, maar de machtsverhoudingen verschuiven. Beauty presteert beter dan mode, terwijl marktplaatsen en tweedehandsplatformen een steeds groter deel van de cross-border retail naar zich toe trekken.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Spar-veteraan Pim Dirckx wordt nieuwe CEO van Scapino

    Scapino haalt Pim Dirckx binnen als nieuwe CEO. De voormalige operationeel directeur van Spar Nederland neemt vanaf 14 september de dagelijkse leiding over de Nederlandse schoenen- en kledingketen. Amper twee weken na het onverwachte vertrek van Adem Doymaz is zo al een opvolger gevonden.

  • icon
    Mode10 september, 2026
    Primark dan toch overstag: start met thuisbezorging

    Primark gaat in Groot-Brittannië thuisbezorging aanbieden. De prijsvechter neemt zo afscheid van een jarenlang principe: online bestellen mocht, maar de klant moest zijn aankoop in de winkel ophalen. De koerswijziging komt er nu de modeketen zich afscheurt van moederbedrijf Associated British Foods en de Europese verkoop onder druk staat.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Schoonheid/verzorging12 augustus, 2026
    Douglas duikt in het rood en hint op winkelsluitingen
  • icon
    Vrije tijd12 augustus, 2026
    Eerste overnamekandidaat daagt op voor failliete fietsgroep Accell
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Mode11 augustus, 2026
    Nederlandse modeketen Norah maakt comeback in Vlaanderen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • sociallinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail